Вчені пророкують за 90 років початок ери канібалізму

Дата публікації
Перегляди
8015
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вчені пророкують за 90 років початок ери канібалізму

Ілюстрація / Фото: AFP

Вчені побоюються, що через 90 років населення Землі сягне позначки в 10 млрд людей і через нестачу продуктів, люди почнуть їсти одне одного.

У понеділок, 31 жовтня, за підрахунками ООН, населення земної кулі досягло позначки у сім мільярдів осіб.

А вже через 90 років, за даними науковців, її чисельність може зрости до десяти мільярдів.

Вчені з Колорадського університету висловлюють побоювання, що природних ресурсів може просто не вистачити, щоб прогодувати всіх.

Людство зіткнеться з тим, що почне шукати собі інше джерело живлення, коли ліси, поля і річки будуть спустошені.

І тоді від безвиході люди будуть їсти одне одного, дають шокуючий прогноз дослідники з Колорадського університету.

За даними психологів і антропологів, людство або окремі групи людей багато століть тому вимушено вдавалися до канібалізму.

Наприклад, на найдавнішій стадії кам'яного віку в умовах сильної нестачі харчових ресурсів він був поширений у неандертальців.

Це підтверджують археологічні знахідки з печери Хене в Німеччині, датовані 700 р. до нашої ери. На останках були виявлені щербини, які свідчать, що плоть була штучно відділена від кістки.

Науковці також згадають релігійний канібалізм, який зберігався значно довше. У багатьох племен існував звичай з'їдати будь-яку частину тіла або орган переможеного ворога.

Вважалося, що його сила або інші властивості, наприклад, спритність, переходять до того, хто їсть.

У деяких народів Полінезії, Австралії, Африки і північно-західної Америки така традиція зберігалася аж до середини ХХ століття. Ця практика ніяк не пов'язана з важкими для виживання умовами - вона закріпилася як обрядовий акт.

Проте історія людства пам'ятає випадки, коли відсутність їжі призводила до людоїдства.

Дослідники з Колорадського університету висловили припущення, що в першій третині наступного століття люди можуть збожеволіти від загрози світового голоду і почнуть поїдати, в першу чергу, людей похилого віку.

За словами вчених, ця модель дісталася нам від предків. У традиційній культурі практично всіх народів Землі існував звичай умертвіння старих, оскільки вони були серйозним тягарем для племені.

За підрахунками дослідників, як мінімум п'яту частину десятимільярдної цивілізації в 2100 р. становитимуть люди 65 років і старше.

З теорією, згідно якої люди стануть поїдати одне одного через відсутність їжі, не погодилися Джеймс Коул з Університету в Саутгемптоні і Стівен Фогель з Університету Дьюк. Вони заявили, що такий сценарій розвитку неможливий, оскільки це шлях, що веде до загибелі.

Виходячи з кількості необхідних в день калорій, Фогель підрахував, що одній людині для прожитку потрібно з'їсти як мінімум двох людей.

Тоді популяція зменшуватиметься катастрофічними темпами, народжуваність буде сильно нижче смертності, і людина зникне як вид.

Читайте також:

Екзотичний напій аяхуаска робить галюцінації реальністю

Вчені розгадали таємницю післясмертного світла у кінці тунелю

Вчені розповіли, як стати розумнішими

Microsoft створив відео майбутнього життя на планеті

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8015
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація