Вчені створили паливо не гірше бензину з повітря і води

Вчені створили паливо не гірше бензину з повітря і води

Компанія сподівається протягом найближчих двох років побудувати завод.

Британські вчені розробили унікальну технологію виробництва пального з повітря.

Це обіцяє вирішити енергетичну криза і скоротити частку вуглекислого газу в атмосфері Землі, пише Сегодня.

Невелика британська компанія Air Fuel Synthesis з міста Стоктон-він-Тіс на північному сході Англії змогла з серпня цього року виготовити п'ять літрів палива, синтезованого з атмосферного вуглекислого газу і водяної пари.

Зараз процес синтезу перебуває на ранніх стадіях і потребує електроенергії з національної електромережі, проте в подальшому розробники сподіваються отримувати енергію з поновлюваних джерел.

"Ми взяли діоксид вуглецю з повітря і водень із води і звернули ці елементи у пальне. Ніхто раніше ні в нашій країні, ні, наскільки мені відомо, за кордоном не робив цього. Рідина виглядає і пахне, як бензин, але це набагато чистіший продукт, ніж бензин, отриманий з нафти", - розповів глава компанії Пітер Харрісон, який представив своє відкриття в лондонському Інституті механічної інженерії.

Компанія сподівається протягом найближчих двох років побудувати завод комерційного масштабу, який зможе виробляти тонну пального в день.

"Все це звучить занадто добре, щоб бути правдою, але це правда... Процес використовує добре відомі всім компоненти, але що чудово - це те, що вони зуміли звести воєдино весь цей процес і показати, що він може приносити результати", - заявив глава департаменту енергетики і навколишнього середовища Інституту механічної інженерії Тім Фокс.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів