Вчені знайшли гігантську черепаху, яку вважали вимерлою

Дата публікації
Перегляди
3994
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вчені знайшли гігантську черепаху, яку вважали вимерлою

Фото: GalapagosConservancy/Twitter

Тварині щонайменше 100 років.

Гігантську черепаху Фернандіна (Chelonoidis phantasticus) вчені знайшли на острові Френандіна, раніше цей вид бачили аж 1906 року.

Про це повідомляє Science Alert.

Чарльз Дарвін відвідав Галапагоські острови у 1835 році. Тоді він виявив вулканічний архіпелаг, у якому мешкало 15 різних видів гігантських черепах. Зараз залишилося всього 10 видів цих тварин, багато з яких перебуває під загрозою зникнення. І ось вчені виявили черепаху, занесену до Червоної книги в категорію "перебуває на межі повного зникнення (можливо, зниклий)".

І ось у середині лютого спільна експедиція еквадорського Національного парку Галапагос і американської некомерційної організації Galapagos Conservancy виявили цю черепаху на острові Фернандіна. Вчені також помітили неподалік багато слідів і послід черепах, що змушує їх думати, що на острові більше тварин цього виду.

На відміну від багатьох інших видів гігантських черепах, які стали жертвами полювання і диких тварин, найбільша загроза гігантській черепасі Фернандіна виходить не від людини і не від тварин. Головна проблема - це суворе середовище проживання, в якому вони живуть. Експерти вважають, що ці істоти могли загинути від "частих вулканічних потоків лави, які майже покривають острів".

Аби захистити цих істот від подальшого винищення, дослідники відвезли черепаху в центр розмноження гігантських черепах на острові Санта-Крус.

"Для розмноження їм буде потрібно не тільки самка, хоча деякі самки здатні зберігати сперму протягом тривалого часу. Надія ще залишається", - прокоментував знахідку еколог Стюарт Пімм з Університету Дьюка в США.

Раніше, американські вчені знайшли залишки представника раніше невідомого виду карликових тиранозаврів, що жили на території сучасного штату Юта близько 95 мільйонів років тому.

Вчені знайшли черепаху, вид якої вважали вимерлим ще століття тому

Вчені знайшли черепаху, вид якої вважали вимерлим ще століття тому

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3994
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація