Як алкоголь може подовжити життя - дослідження

Автор
Яна КовальЯна Коваль
Дата публікації
Перегляди
4434
Як алкоголь може подовжити життя - дослідження

pixabay.com

Як норму дослідники називають вживання одного келиха алкоголю не частіше одного разу на день, 3-5 разів на тиждень.

Дослідження Школи охорони здоров'я Гарвардського університету, показало, що дотримання здорового способу життя, включаючи помірне споживання алкоголю, фізичні вправи, здорове харчування і відмову від куріння, пов'язане з більшою тривалістю життя.

Як пише Wine Spectator, такого висновку дійшли вчені з США, Швейцарії, Нідерландів і Китаю.

Взявши за основу дані майже 112 тисяч осіб (медичних працівників - жінок від 30 до 55 років і чоловіків від 40 до 75 років), за станом здоров'я яких стежили від 28 до 34 років, вчені проаналізували їхні показники на предмет наявності діабету, серцево-судинних захворювань і раку, а також відстежували п'ять факторів способу життя - куріння, індекс маси тіла (ІМТ), регулярні фізичні активності, помірне споживання алкоголю і правильне харчування.

"Ґрунтуючись на отриманих даних про конкретних людей і багаторічних дослідженнях, ми дійшли висновку, що помірне вживання алкоголю як практика знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, діабету і може поліпшити когнітивну функцію", - підкреслив один із співавторів дослідження доктор Ци Сан.

Науковці відзначили, якщо брати до розрахунку людей, які не мають захворювань, що не палять, які дотримуються дієти, з нормальним ІМТ і регулярною фізичною активністю, то в середньому жінки на 9,5 року (чоловіки на 8,8 року) живуть довше людей з такими ж показниками, але хронічними хворобами. Якщо ж люди помірно вживають алкоголь, то в середньому тривалість життя у жінок зростає до 12,5 років (у чоловіків - до 9,6 років) порівняно з людьми, помірно питущих і тих, які мають захворювання. Найнижчу тривалість життя без раку, серцево-судинних захворювань або діабету мають чоловіки і жінки, які багато курять і мають зайву вагу. 

Нагадаємо, як правильно пити горілку. Горілка - це легендарний напій, традиційний для дуже багатьох країн. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.