Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Японія скинула бомбу на астероїд Рюгу

Космічна станція "Хаябуса-2" намагається підірвати астероїд.

Космічна станція "Хаябуса-2" знизилася над поверхнею астероїда Рюгу і скинула на нього бомбу з висоти близько 500 метрів. Після цього вона пішла на безпечну відстань, щоб її не зачепило осколками від вибуху.

Про це повідомляє CNN.

Бомба повинна була  спрацювати о 5:36, однак про результати вибуху можна буде дізнатися лише наприкінці квітня. А через два місяці "Хаябуса-2" повернеться до місця вибуху, щоб зібрати зразки ґрунту, які оголив вибух.

Мета операції SCI (Small Carry-on Impactor experiment) - отримати емпіричні дані про те, яким ефектом володіють астероїди типу Рюгу (а це вкрай поширений тип астероїдів С-класу) події імпактного типу: тобто, наприклад, зіткнення з іншими небесними тілами. Енергія вибуху відома вченим, тому вони можуть екстраполювати отримані дані. Крім того, "Хаябуса-2" зможе зібрати зразки глибших шарів астероїда, які були їй недоступні під час попередньої операції із забору грунту.

Точний ефект від подібної події вкрай складно передбачити, адже не так багато відомо про астероїди, щоб пророкувати "реакцію" Рюгу на вибух бомби; це і робить подібну операцію вкрай цікавою для дослідників. Нічого подібного раніше ніколи не робилося. Навіть можливі діаметри кратера різняться від декількох метрів до декількох десятків - хоча більшість моделей передбачають, що він повинен бути близько 10 метрів. Глибина ж складе десь 1/10 від діаметра.

Бомба була скинута в квадрат на екваторі Рюгу в районі кратера Колобок - це десь в 300 метрах від локації, де станція вперше висаджувала на астероїд французько-німецький апарат, що спускається MASCOT.

Нагадаємо, раніше метеорит вагою 1500 тонн вибухнув над Землею. Потужність вибуху метеориту, що розпався на частини в грудні минулого року над поверхнею Землі, в 30 разів перевищила енергію атомної бомби, випущену американською авіацією 1945 року в японській Хіросімі. Однак одразу після вибуху ніхто не помітив останків метеорита, його знайшли тільки зараз.

ВідеоДо Землі наближається великий астероїд

За космічними мірками - пролітатиме на досить малій відстані. Чи варто боятися? Якої шкоди він може наробити, якщо впаде на Землю і як в Інтернеті вже створили бізнес на метеоритах, продаючи їх по мільйону гривень – далі у сюжеті.  

До Землі наближається великий астероїд

Залиште свій коментар

Вибір редакції