Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Японські вчені оживили відмерлі клітини мамонта

Японці оживили мертві клітини сибірського мамонта доісторичної епохи.

Команда вчених в Японії успішно домоглася активності заморожених клітин мамонта, віком 28 тисяч років.

Про це повідомляє Agence France-Presse з посиланнями на Scientific Reports.

Проект міжнародної команди взяв ядра клітин добре збереженого мамонта, виявленого в 2011 році у вічній мерзлоті Сибіру, і помістив їх у кілька десятків яйцеклітин миші. П'ять з них продемонстрували біологічні реакції, які відбуваються безпосередньо перед початком ділення клітин, розповів Кей Міямото, член команди Університету Киндай у західній Японії. Університет також співпрацював із російськими вченими.

Фактичного поділу клітин, необхідного для гігантського переродження, однак, не сталося, - повідомив Міямото. Учений додав, що у планах - випробовування різних дослідницьких підходів. Наступний етап для вчених - це побачити поділ клітин. Тільки це дозволить в майбутньому відтворити живого мамонта, простіше кажучи - оживити або клонувати його.

"Це говорить про те, що, незважаючи на минулі роки і глибоке пошкодження клітин, їхня активність все ще може відбуватися, їх частково можна відтворити. Досі більшість досліджень були зосереджені на аналізі викопної ДНК, а не на тому, чи функціонують вони", - резюмував вчений, натякнувши на прорив науки. При цьому уточнивши, що особливої надії на відродження вимерлих видів, подібно парку Юрського періоду, поки немає.

Як повідомлялося раніше, у китайському Пекіні успішно працює компанія біотехнологій "Sinogene", яка займається клонуванням домашніх тварин. Щонайменше за 380 тисяч юанів (більше 1,5 млн гривень) власники домашніх тварин можуть клонувати своїх улюбленців. Генеральний директор "Sinogene" Ми Цзидун заявив, що бізнес з клонування поки знаходиться на своєму початковому етапі. У його планах розширити коло послуг і в кінцевому результаті, пропонувати редагування генів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції