Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
4 з 5 українців мріють про можливість відкликати депутата

Найменша підтримка цього питання – на Донбасі.

Абсолютна більшість опитаних (81%) підтримує прийняття Закону України "Про відкликання депутатів". Не підтримують лише 13%, не визначилися з цього приводу – 6%.

Такі дані опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг". Ініціатива популярна в усіх регіонах та серед виборців різних партій. Хіба що дещо менша підтримка на Донбасі та серед виборців Партії регіонів, серед яких найбільше невизначених з даного питання

На думку більшості опитаних (61%), депутата повинен відкликати виборець. 14% опитаних вважають, що це повинен робити виборець, але за ініціативи партії,  стільки ж – що це прерогатива виключно партії, яка висувала кандидата. Ще 12% вважають, що це повинен робити суд, при цьому 7% вважають, що суд це має робити одноосібно, а 5% – за ініціативи парламентської більшості.

Крім того, 5% опитаних вважають, що відкликати депутата повинен лише парламент, а ще 5% – президент. Не визначились з цього питання 10%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Тимошенко менші шанси перемогти Януковича, ніж у Яценюка та Кличка – опитування

Серед причин, за які варто відкликати нардепа, називаються корупційні діяння і недотримання виборчих обіцянок (майже половина опитаних), зрада державним інтересам і невиконання своїх зобов'язань (40%), систематична відсутність на пленарних засіданнях та засіданнях комітетів, невиконання своїх публічних обіцянок щодо підтримки ідеології (третина), перехід до іншої фракції (4%).

Залиште свій коментар

Вибір редакції