Апеляція на вирок Тимошенко: суд починає розгляд справи по суті

Дата публікації
Перегляди
1710
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Апеляція на вирок Тимошенко: суд починає розгляд справи по суті

Тимошенко оскаржує рішення Печерського райсуду, який засудив її до 7 років позбавлення волі / Фото: AFP

Апеляційний суд Києва продовжить слухання у справі Юлії Тимошенко. Сама вона навряд чи прийде на засідання за станом здоров'я.

У вівторок, 13 грудня, Апеляційний суд Києва розпочне розгляд по суті скарги екс-прем'єра Юлії Тимошенко про позбавлення її волі на сім років.

Розгляд апеляції розпочнеться об 11:00. Головною інтригою залишається – чи буде присутня на засіданні сама Тимошенко: за словами адвоката Сергія Власенка, стан здоров'я їй цього не дозволяє, утім, напередодні він не виключив, що ув'язнену можуть навіть притягнути до суду силою.

Варто зазначити, що напередодні суду Тимошенко в СІЗО відвідав комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле. Відомо, що в Лук'янівському ізоляторі він пробув близько півгодини, а потім поїхав геть, відмовившись давати коментарі журналістам.

Тим часом експерти сходяться на тому, що навіть якщо Апеляційний суд ухвалить рішення на користь Тимошенко, вона не зможе вийти не свободу, оскільки минулого тижня її було арештовано в іншій справі, що пов'язана із діяльністю на посаді керівника корпорації "Єдині енергетичні системи України", передає BBC Ukrainian.

Раніше захист екс-прем'єра наполягав на тому, щоб слухання перенесли, поки вона видужає і зможе самостійно брати участь у судових засіданнях.

Проте суддя Олена Ситайло 1 грудня ухвалила рішення про те, що апеляція може розглядатися і без участі Тимошенко. Також вона залишила Тимошенко за гратами.

Адвокати клопотали про відвід судді, однак прохання не було задоволене. Цього разу захист Тимошенко має намір знову подати таке клопотання - "у зв'язку з некомпетентністю судді".

"Батьківщина" напередодні закликала прихильників Тимошенко до 10 ранку прийти під стіни Апеляційного суду (на Солом'янській площі) і виступити на захист екс-прем'єра. "У них (влади - прим. ред.) є одна мета - знищити Юлію Тимошенко не лише морально, а й фізично", - переконані в партії.

Читайте також:

Фюле з'їздив до Тимошенко у СІЗО

Адвокат Тимошенко боїться за її життя

Донька Тимошенко кардинально змінила образ і стала білявкою

Розгляд апеляції Тимошенко може затягнутися на 4 місяці

Сьогодні апеляційний суд розглядатиме скаргу Тимошенко на рішення Печерського суду

Сьогодні апеляційний суд розглядатиме скаргу Тимошенко на рішення Печерського суду
Наступна публікація