Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Аваков розповів, як потрібно карати колаборантів після деокупації Донбасу

Міністр вважає, що закон потрібно ухвалити до звільнення захоплених територій.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив про необхідність ухвалення закону про колаборантів і закону про амністію в рамках деокупації окремих районів Донецької та Луганської областей.

Своїм баченням законів міністр поділився на своїй сторінці в Facebook.

"Колабораціонізм не можна залишати без покарання. Але покарання повинно мати селективний характер і кілька рівнів. Закон повинен містити в собі чітке і ясне визначення злочинного діяння та однозначний перелік категорій осіб, які потрапляють під його дію", - вважає Аваков.

На думку глави МВС, кримінальне покарання повинні понести "люди, які свідомо співробітничали з окупантами, які входили до органів влади, сприяли захопленню територій, які воювали на боці загарбників, які вчинили кримінальні злочини проти українських військових і мирного населення". Маються на увазі керівництво "ДНР" і "ЛНР", особи, які воювали проти української армії і Нацгвардії, ті, хто скоїв тяжкі злочини.

Аваков також пропонує законом заборонити громадянину, який рішенням суду буде визнаним коллаборантом, обиратися і займати посади в органах влади і місцевого самоврядування, бути державним службовцем. Однак якщо такі люди сприяли відновленню державного суверенітету України над окупованими територіями Донбасу і при цьому не скоїли тяжких злочинів, то, на думку міністра, їм потрібно пом'якшити кримінальну відповідальність або звільнити від неї.

Глава МВС наполягає на тому, що паралельно з Законом про колаборантів обов'язково повинен бути ухвалений Закон про амністію, під дію якого потрапить "більшість населення, яке пережило окупацію, всі ті, хто опинився заручником агресора або вимушено працював в установах і організаціях на окупованій території".

"Більшість тих, хто пережив окупацію – жертви або вимушені учасники процесів колаборації, щодо яких повинна бути застосована амністія, з послідовним відновленням всіх громадянських прав та свобод", - вважає Аваков.

"Це принциповий момент: мова в жодному разі не повинна йти про "зачистки" або репресії стосовно мирного населення – людей, які волею агресора опинилися на захоплених територіях!", - додає він.

Арсен Аваков зазначає, що закони про колаборантів і про амністію повинні бути ухвалені до початку процесу звільнення захоплених територій. Після ухвалення потрібно провести інформаційну кампанію з роз'яснення населенню положень цих законів, як в Україні, так і на окупованих територіях.

"Не можна допустити періоду юридичної невизначеності – це злякає людей і створить можливість для поширення фейкових новин і чуток з боку ворожої пропаганди. Крім того, не можна допустити "судів Лінча" і "полювання на відьом", коли можуть постраждати невинні", - вважає Аваков.

Нагадаємо, глава МВС Арсен Аваков заявив, що план з деокупації Донбасу має бути готовим влітку. Він пояснив, що документ буде охоплювати дві частини: підготовчу та практичну. Аваков наголосив, що основна мета плану – звільнення тимчасово окупованих територій, відновлення конституційного ладу України, захист прав і свобод громадян.

 

КОЛАБОРАЦИОНИЗМ И АМНИСТИЯ. НЕОБХОДИМОСТЬ ОБЩЕСТВЕННОГО ДИАЛОГА. Деоккупация отдельных районов Донецкой и Луганской...

Опубліковано Арсеном Аваковим 6 червня 2018 р.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції