Азаров вважає, що Майдан спровокували "правосеки" і фанати

Екс-прем'єр назвав побитих 30 листопада студентів "бомжами".

Екс-прем'єр-міністр України Микола Азаров впевнений, що Майдан був заздалегідь організованим протестом, а 30 листопада 2013 року міліцію спеціально спровокували на побиття студентів, яких він назвав "бомжами".

"Мер тоді вирішив ставити ялинку, справа була під Новий рік. І ось о третій годині ночі в ніч на 30 листопада несподівано зі сторони готелю "Україна" спускаються чоловік 200, фанати, "правосеки", "Тризуб" та інші. Спустилися і напали на міліціонерів, які охороняли студентів. Стали бити міліцію, озброєну тільки кийками, вихоплювали з вогнищ палаючі поліна і били ними", - розповів Азаров в інтерв'ю "Новій газеті".

Екс-прем'єр каже, що на Майдан ще до нападу приїхали журналісти 12 каналів, але вони не знімали напад на міліціонерів, а почали знімати лише тоді, коли прибулий на підкріплення "Беркут" почав "молотити всіх, хто попадається під руку".

"Бомжів, випадкових перехожих, які чомусь там опинилися. Ось польський кореспондент, наприклад. Що він там робив о третій годині ночі? Ну заїхали йому, розбили голову. Потім його пика була у всіх ЗМІ крупним планом. Тобто міліція піддалася на справжню провокацію. А на наступний ранок всі ЗМІ повідомляли під один рефрен: навіщо так, вони ж діти!", - каже Азаров.

За словами екс-прем'єра, тоді 50 міліціонерів були госпіталізовані з важкими травмами, а серед майданівців було 46 постраждалих, з яких до лікарні звернулися четверо.

"Тому, коли приймалося рішення про направлення "Беркута" на площу, щоб розігнати ось цей натовп, треба було, щоб начальник міліції просто подумав своєю головою. Дивись: камери стоять, освітлювальні прилади, для чого?", - сказав Азаров.

Нагадаємо, раніше Азаров визнав Крим частиною Росії. "Крим ніколи не входив до складу України, якщо не брати до уваги 1954 рік, коли його адміністративно передали в рамках єдиної держави ", - сказав він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: