"Батьківщина" дихає у спину Партії регіонів - опитування

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Батьківщина" дихає у спину Партії регіонів - опитування

Опозицію підтримує більше українців

Порівняно з березнем 2013 більше українців готові віддати свої голоси за "Батьківщину", УДАР та КПУ.

У квітні електоральна підтримка "Батьківщини", УДАРу та КПУ збільшилася, а Партія регіонів та "Свобода" топчуться на місці, стверджує соціологічне дослідження проведене Центром Разумкова.


Згідно з опитуванням, якби парламентські вибори відбулися найближчим часом, то за ПР проголосували би 22,1% населення, за ВО "Батьківщину" - 18,4%, УДАР отримав би 15,5%, ВО "Свобода" - 9,3%, а КПУ - 6,9%.


У західному регіоні лідирують три опозиційні партії: ВО "Батьківщина", ВО "Свобода" та УДАР. Вони очолюють електоральний рейтинг та мають приблизно однакову електоральну підтримку. У центральному регіоні найбільшу підтримку має ВО "Батьківщина", на півдні та сході України - Партія регіонів.

31,6% опитаних вважають лідером опозиції колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко. 22,9% переконані, що це Арсеній Яценюк, ще 8,9% вважають голову фракції "Український демократичний альянс за реформи (УДАР)" Віталія Кличка, 7,7% - голову фракції "Всеукраїнське об'єднання "Свобода" Олега Тягнибока.


Відносна більшість опитаних (37,4%) з більшою симпатією ставляться до опозиційних партій, 24% - симпатизують політсилам, які підтримують владу, для 13,1% опитаних опозиційність чи неопозиційність партій не мають значення. Ще 14,6% респондентів взагалі нікого не підтримують.


Порівнюючи з парламентськими виборами, які відбулися в жовтні 2012 року, Партія регіонів набрала 30% голосів, "Батьківщина" - 25,54%, "УДАР Віталія Кличка" - 13,96%, КПУ – 13,18%, а "Свобода" – 10,44%.


Опитування проводилося з 12 по 16 квітня у всіх регіонах України. Всього було опитано 2010 громадян віком від 18 років. Похибка дослідження не перевищує 2,3%.

Наступна публікація