Грищенко шокував ПАРЄ: Україна може робити все, що їй заманеться

Дата публікації
Перегляди
4073
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Грищенко шокував ПАРЄ: Україна може робити все, що їй заманеться

Грищенко шокував співдоповідачів ПАРЄ своєю заявою / Фото: Сегодня

Голова МЗС зазначив, що Україна може не виконувати ні резолюції, ні рекомендації ПАРЄ.

Представники Моніторингового комітету ПАРЄ були шоковані розмовою із міністром закордонних справ Костянтином Грищенком, під час якої він заявив, що Україна може не виконувати рекомендації організації.

Про це повідомила на прес-конференції співдоповідач Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи Марієтта де Пурбе-Лундін, пише Уніан.

"Я скажу вам чесно, що я особисто була шокована словами міністра закордонних справ і тим, як він це казав. І, звичайно, це дійсно було несподіванкою... Я маю сказати, що наш візит не мав хепі енду у вигляді зустрічі з міністром закордонних справ, яка навпаки певною мірою затьмарила весь наш візит. Але це питання мають вирішити між собою українські органи влади", - сказала Пурбе-Лундін.

Вона наголосила, що делегація ПАРЄ зустрічалась з представниками різних владних організацій, які говорили протилежне.

"Він (Грищенко, - ред.) передав нам свою думку про те, що, по суті, Україна може робити все що їй заманеться, і навіть не виконувати ні резолюції, ні всі рекомендації комітету", - підкреслила Пурбе-Лундін.

Нагадаємо, 26 січня на сесії у Страсбурзі ПАРЄ ухвалила резолюцію "Функціонування демократичних інституцій в Україні".

Асамблея, зокрема, закликала Україну негайно провести конституційну реформу з урахуванням висновків Венеціанської комісії, а також висловила стурбованість недосконалістю нового закону про вибори в Україні.

Також ПАРЄ виступила за скасування обвинувачень членам колишнього уряду України: екс-міністру внутрішніх справ Юрію Луценку, колишньому т.в.о. міністру оборони Валерію Іващенку і колишньому прем'єр-міністру Юлії Тимошенко.

ПАРЄ не виключила застосування санкцій проти України за невиконання її вимог.

Президент Віктор Янукович сформував робочу групу, яка має працювати над втіленням рекомендацій, викладених у резолюції.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4073
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація