Гройсман озвучив суму збитків від блокади ОРДЛО

Дата публікації
Гройсман озвучив суму збитків від блокади ОРДЛО

Reuters

Те, що відбувається з блокадою - це в інтересах Російської Федерації.

Збитки української держави від блокування поставок вугілля з ОРДЛО складуть 3,5 млрд доларів і приведуть до скорочення майже 75 тисяч робочих місць.

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі телеканалу "Інтер".

"Те, що відбувається з блокадою - це в інтересах Російської Федерації. Йдеться про те, що наше вугілля, українське, яке закуповувалося за гривні, і з якого сплачувались податки Україні, треба заборонити, а купувати в Росії. Це диверсія проти нашої держави", - підкреслив Гройсман.

15 лютого на позачерговому засіданні Кабінету міністрів затвердили рішення про введення надзвичайного стану на ринку електроенергії. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман вкотре засудив блокування поставок вугілля антрацитової групи з окупованих територій.

Гройсман також закликав учасників блокади її зняти, бо вона загрожує енергетичній безпеці України.

Глава КМУ вів перемовини із блокадниками, однак 27 лютого Штаб блокади Донбасу оголосив, що виходить із переговорного процесу із прем'єр-міністром України.

28 лютого народний депутат Володимир Парасюк повідомив про штурм редута в селі Щербинівка, що неподалік Торецька Донецької області. Згодом у штабі повідомили про одного пораненого.

Штурм тривав приблизно в той самий час, коли в Кабміні виступав глава МВС Арсен Аваков. Він, між іншим, попросив повноважень для зняття блокади окупованого Донбасу.

Нардеп Семен Семенченко у відповідь на слова Авакова заявив таке: "Я думаю, що до моменту, коли виступав Аваков була б інформація про те, що застосували вогнепальну зброю для силового захисту, це був би чудовий привід звинуватити ветеранів, щоб звинуватити в тому, що вони стріляють в місцевих жителів і вжити заходів. Але стриманість ветеранів допомогла такого сценарію уникнути". 

Тернопільська облрада ухвалила проект про підтримку торгівельної блокади

Тернопільська облрада ухвалила проект про підтримку торгівельної блокади

Наступна публікація