Зміна риторики. Гройсман заявив, що блокада ОРДЛО грає на руку РФ

Дата публікації
Зміна риторики. Гройсман заявив, що блокада ОРДЛО грає на руку РФ

Володимир Гройсман / УНІАН

Прем'єру здається, що організатори перекриття доріг говорять те саме, що і бойовики. 

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман  заявив про те, що енергетична блокада Донбасу підіграє інтересам Російської Федерації.

Про це повідомляє Урядовий портал. 

За словами очільника Кабміну, дії блокадників не мають нічого спільного із патріотизмом і змушують Україну закуповувати вугілля у країни-агресора за підвищеною ціною.

"Я вважаю, що це не має нічого спільного з патріотизмом. Я не виключаю, що ті, хто сидять на рейках, мають своє логічне бачення щодо патріотизму. Але ті, хто це організовує, я вважаю, працюють проти України. І наслідки, які ми будемо мати, є очевидними: підрив національної валюти, зупинка економічного зростання, зменшення надходжень до бюджету, соціальні програми – можемо за них забути, [скорочення] робочих місць", - наголосив Гройсман.

За його словами, українські політики, які долучилися до акції, не пояснюють стан справ і  якимось чином намагаються "підігравати росіянам".

"Деякі політики з політичної партії "Самопоміч" абсолютно, як по нотах, говорять те саме, як говорять російські бойовики. Можливо, це випадковість, але я в такі випадковості не вірю. Дуже важливо, щоб ми розуміли, хто несе за це політичну відповідальність", - додав він.

Гройсман вказав, що в організації блокування поставок вугілля є конкретні організатори.

"Іноді мені здається, що у деяких політиків, які говорять про себе, що вони є європейці, є бажання розколоти Україну на князівства", – сказав він.

На думку очільника Кабінету міністрів, вугілля конче потрібно Україні та не має бути предметом тиску і шантажу.  Енергетична блокада, за словами Гройсмана, фактично спонукає Україну купувати вугілля в агресора.

"Мова йде про те, що ми отримуємо вугілля з наших українських надр і кошти за продукцію і за вугілля потрапляють в українські підприємства, які зареєстровані в Україні, і на рахунках українських банків. У випадку, коли рейки перекрили, ми змушені закуповувати не наше вугілля, а є лише два шляхи його придбати: або у США, або в Росії. Тобто фактично блокада спонукає купувати вугілля в Росії", – пояснив прем'єр.

За підрахунками уряду, втрати від енергетичної блокади сягають мільярдів гривень. Гройсман також звернувся до блокадників із вимогою припинити свою акцію та не розхитувати ситуацію.

"Я говорю: я вимагаю від вас, щоб ви перестали підривати незалежність нашої рідної, прекрасної країни (…) Тому, колеги, не підігравайте росіянам, не підривайте зсередини Україну і дослухайтеся до реального стану справ, який ви загалом спровокували. Ви спровокували сьогодні проблеми, які торкнуться сотні тисяч українських сімей, а можливо і мільйони", - підсумував він.  

Нагадаємо, залізнична блокада на Донбасі триває майже місяць. Поїзди з вугіллям із контрольованих бойовиками територій не пропускають добробати - вважають неприпустимою торгівлю з окупантами. Їхня вимога - не тільки зупинити торгівлю, а й офіційно закріпити за територіями, що їх контролює агресор, статус окупованих.

15 лютого на позачерговому засіданні Кабінету міністрів затвердили рішення про введення надзвичайного стану на ринку електроенергії. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман вкотре засудив блокування поставок вугілля антрацитової групи з окупованих територій.

Гройсман також закликав учасників блокади її зняти, бо вона загрожує енергетичній безпеці України.

Глава КМУ вів перемовини із блокадниками, однак 27 лютого Штаб блокади Донбасу оголосив, що виходить із переговорного процесу із прем'єр-міністром України.

28 лютого народний депутат Володимир Парасюк повідомив про штурм редута в селі Щербинівка, що неподалік Торецька Донецької області. Згодом у штабі повідомили про одного пораненого.

Штурм тривав приблизно в той самий час, коли в Кабміні виступав глава МВС Арсен Аваков. Він, між іншим, попросив повноважень для зняття блокади окупованого Донбасу.

Нардеп Семен Семенченко у відповідь на слова Авакова заявив таке: "Я думаю, що до моменту, коли виступав Аваков була б інформація про те, що застосували вогнепальну зброю для силового захисту, це був би чудовий привід звинуватити ветеранів, щоб звинуватити в тому, що вони стріляють в місцевих жителів і вжити заходів. Але стриманість ветеранів допомогла такого сценарію уникнути". 

Аваков прокоментував ініціативу його відставки і можливість силового розгону блокади Донбасу

Аваков прокоментував ініціативу його відставки і можливість силового розгону блокади Донбасу

 

 

Наступна публікація