Ватажки ОРДЛО вимагають від Києва зняти торговельну блокаду

Дата публікації
Ватажки ОРДЛО вимагають від Києва зняти торговельну блокаду

Getty Images

Бойовики пригрозили взяти під контроль підприємства, які перебувають під українською юрисдикцією. 

У так званих "ЛНР" та "ДНР" вимагають від Києва до початку весни зняти транспортну блокаду Донбасу.

В іншому випадку бойовики пригрозили взяти під контроль підприємства, які перебувають під українською юрисдикцією, передає сайт сепаратистів "Луганський інформцентр".

У спільній заяві ватажків "ДНР" та "ЛНР" Олександра Захарченка та Ігоря Плотницького йдеться про те, що "Київ, використовуючи радикалів, організував і продовжує блокаду залізничних колій, загрожує блокадою автомобільних доріг, що з'єднують республіки Донбасу з Україною".

Окрім того, у заяві сказано, що на всіх підприємствах української юрисдикції, які працюють в самопроголошених "республіках", буде введено зовнішнє управління, якщо блокада не буде знята до опівночі 1 березня 2017 року.

Також бойовики обіцяють припинити постачання Києву вугілля.

"Ми перестанемо постачати вугілля в Україну. Для поставок вугілля немає ні можливості, ні схеми оплати", - йдеться в заяві.

На думку глав самопроголошених "республік", транспортна блокада Донбасу суперечить Мінським угодами.

"Це прямо суперечить духу і букві Мінських угод, і в принципі характеризує нинішнє керівництво України як нездатне подбати про громадян. Багато підприємств були змушені зупинити свою роботу в результаті злочинних дій київської влади", - йдеться в заяві.

Раніше повідомлялося, що на найближчому засіданні Кабміну буде ухвалена постанова, яка регулюватиме товарообмін (торгівлю) України з окупованою частиною Донбасу. Активісти та АТОвці вже місяць блокують залізничні та окремі дорожні шляхи, через що Україна відчуває значний брак антрацитового вугілля для безперебійної роботи енергосистеми. Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков в ексклюзивному інтерв'ю програмі ТСН.Тиждень

Аваков прокоментував ініціативу його відставки і можливість силового розгону блокади Донбасу

Аваков прокоментував ініціативу його відставки і можливість силового розгону блокади Донбасу

Наступна публікація