Гройсман прокоментував голосування Ради за медреформу

Пообіді парламент розглядав відповідні законопроекти у першому читанні.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман прокоментував голосування народних депутатів Верховної Ради за законопроекти, що запустять медичну реформу в Україні.

Про це він написав у своєму Twitter.

"Хороші новини з сесійного залу Верховної Ради – у першому читанні ухвалений ключовий законопроект медичної реформи №6327", - написав він.

Нагадаємо, Верховна Рада з третьої спроби ухвалили законопроект, який має запустити в Україні медичну реформу. За законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів (№6327) у першому читанні проголосували 227 народних обранців. Спочатку у першому читанні  за документ проголосували лише 224 народних обранців, а на повторному голосуванні 218 нардепів. 

Окрім цього, український парламент не зміг ухвалити у першому читанні урядовий законопроект про зміни у фінансування медичних послуг. За законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України (№6329) у першому читанні проголосували 163 нардепа. 

Нещодавно активісти вимагали від народних депутатів прийняти пакет законопроектів, який запустить медреформу. "Щодня в Україні вмирає 67 людей через відсутність ефективної медичної системи - це ціна, яку ми платимо, зволікаючи з реформою охорони здоров'я. Вся Україна звертається до депутатів - голосуйте за життя!", - повідомила Супрун. 

Якщо Верховна Рада схвалить кілька законопроектів, що дадуть старт реформі медицини, то вже з 1 липня в Україні з'явиться нова найпрестижніша професія – сімейний лікар. Такий медик отримуватиме на місяць від 15 до 25 тисяч гривень. 

ВідеоВиконувач обов`язків Міністра охорони здоров’я розпочала акцію "Вимагаю медреформу"

Залиште свій коментар