Рада не змогла ухвалити нову модель фінансування медпослуг

Якісні медпослуги мали надаватися за рахунок коштів на рівні Держказначейства через Нацслужбу здоров'я.

Український парламент не зміг ухвалити у першому читанні урядовий законопроект про зміни у фінансування медичних послуг.

За законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України (№6329) у першому читанні проголосували 163 народні обранці.

Нова концепція передбачає перехід від фінансування постатейних кошторисів медзакладів до нової системи закупівлі медпослуг та послуг у сфері громадського здоров'я через єдиного національного замовника (страховика). 

Загальною метою реформи є створення та запровадження нової моделі фінансування, яка передбачає чіткі та прозорі гарантії держави щодо обсягу безоплатної меддопомоги, кращий фінансвий захист у випадку хвороби, ефективний та справедливий розподіл коштів та скорочення неформальних платежів.

"Зміни закладають підґрунтя для формування регіональної мережі закладів громадського здоров'я з метою підтримки єдиної державної політики у сфері громадського здоров'я, подолання прогалин щодо запобігання розвитку захворювань та формування здорового способу життя", - йдеться у пояснювальній записці.

Запровадження нової моделі фінансування пропонується розпочати 2018 року, пропоновані зміни включають перехідний період на 2018-2019 роки.

Автори документа наголошують, що чинна редакція Бюджетного кодексу передбачає, що значна частина видатків на меддопомогу здійснюється з місцевих бюджетів, в той час як кошти держбюджету можуть використовуватись лише на фінансування медзакладів, що виконують специфічні загальнодержавні функції.

"Це становить перешкоду для запровадження прямих фінансових відносин між національним замовником медпослуг та надавачами медпослуг. В кодексі застосовуються застарілі принципи фінансування санітарно-епідеміологічного нагляду та санітарно-просвітницької роботи, які потребують урегулювання відповідно до законодавства ЄС", - вказано у документі.

Нагадаємо, Верховна Рада з третьої спроби ухвалили законопроект, який має запустити в Україні медичну реформу. За законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів (№6327) у першому читанні проголосували 227 народних обранців. 

Уряд схвалив чотири законопроекти щодо реформування системи охорони здоров'я: "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів"; "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо видатків на первинну медичну допомогу"; "Зміни до основ законодавства України про охорону здоров'я (зміни до ст.ст. 3,8 та 35)" та "Про додаткові державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів особам, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в антитерористичній операції та забезпечують її проведення".

Нещодавно активісти вимагали від народних депутатів прийняти пакет законопроектів, який запустить медреформу. "Щодня в Україні вмирає 67 людей через відсутність ефективної медичної системи - це ціна, яку ми платимо, зволікаючи з реформою охорони здоров'я. Вся Україна звертається до депутатів - голосуйте за життя!", - повідомила Супрун. 

Якщо Верховна Рада схвалить кілька законопроектів, що дадуть старт реформі медицини, то вже з 1 липня в Україні з'явиться нова найпрестижніша професія – сімейний лікар. Такий медик отримуватиме на місяць від 15 до 25 тисяч гривень. 

ВідеоВиконувач обов`язків Міністра охорони здоров’я розпочала акцію "Вимагаю медреформу"

Залиште свій коментар