Інститути ЄС розпочинають переговори щодо безвізу для України

Дата публікації
Інститути ЄС розпочинають переговори щодо безвізу для України

Getty Images

Перемовини стартують 28 лютого у другій половині дня. 

Сьогодні у вівторок, 28 лютого, у другій половині дня у ЄС розпочинають міжінституційні переговори щодо надання безвізу Україні.  

Так, переговори між собою проводитимуть Європейський парламент, Рада ЄС та Єврокомісія. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Ранок.

За прогнозами після цих перемовин розпочнеться процедура впровадження безвізу, і через кілька місяців він набуде чинності.  

А вже нині вітання отримує Грузія: для її громадян Євросоюз остаточно затвердив безвізовий режим. Це рішення ухвалили разом із механізмом призупинення безвізу.

Тепер залишився останній суто формальний крок — свої підписи під документом мають поставити голови Ради ЄС та Європарламенту. Урочиста церемонія підписання відбудеться завтра, 1 березня. Опісля текст опублікують в офіційному журналі Євросоюзу, і через 20 днів після цього рішення щодо Грузії набуде чинності.

Нагадаємо, 14 лютого Європарламент затвердив механізм тимчасового призупинення безвізу.

Також 2 лютого Європарламент проголосував за введення безвізового режиму з Грузією. Своєю чергою, 22 лютого посли Європейського Союзу затвердили механізм призупинення безвізу з Грузією

Зазначимо, Комітет Європейського парламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ схвалив угоду щодо надання громадянам Грузії безвізового доступу до Шенгенської зони ще 12 січня.

У Європарламенті починають переговори щодо надання Україні безвізового режиму

У Європарламенті починають переговори щодо надання Україні безвізового режиму

Наступна публікація