Спершу по гучному зв'язку оголосили, що "від Національної поліції України надійшла інформація" про присутність на борту особи, яка не має права на в'їзд до України.   

Потяг "Інтерсіті", на якому екс-глава Одеської ОДА Міхаіл Саакашвілі збирався в'їхати до України, затримався із відправленням до України. 

Спершу по гучному зв'язку оголосили, що "від Національної поліції України надійшла інформація" про присутність на борту особи, яка не має права на в'їзд до України. 

"Я подорожував багатьма країнами, але такої ситуації ніколи не бачив. Взяти весь поїзд у заручники, що вони хочуть на польскій території за рахунок заручнків розв'язати ситуацію. Це настільки у страху великі очі - вони не довіряють власним прикордонникам", – прокоментував Саакашвілі журналістам ситуацію із затриманням поїзда.

Українські депутати прямують до начальника поїзда: збираються вимагати, щоб потяг рушив. "Це протизаконно... Вони мають нас відпустити... На жаль, Порошенко вирішив не пускати поїзд... З нами тут депутати Європарламенту , ми будемо звератися до органів, щоб українська сторона перестала порушувати український, польський чи будь-які міжнародні закони, і вони мають нас відпустити, люди мають встигнути додому, до своїх родин", - наголосив Саакашвілі.

Пізніше машиніст оголосив, що потяг відправляється. 

Євродепутат повідомив, що звернувся до польського МЗС і після цього було дозволено відправлення потяга. Міністр внутрішніх справ Польщі мав зв'язатися з главою МЗС України Павлом Клімкіним, але наразі невідомо, чи відбулася розмова між ними.

Своєю чергою, екс-нардеп Єгор Фірсов на своїй сторінці у Facebook написав, що згодом знову заборонили відправлення потяга, поки його не покине Саакашвілі. 

Нагадаємо, Міхеіл Саакашвілі раніше збирався прибути до України через КП "Краковець" на автобусі разом із журналістами. В ДПСУ наголошували, що не збираються пропускати Саакашвілі на територію України, тож у нього мали б забрати паспорти (внутрішній і два закордонних) та повернути назад до Польщі.

ВідеоСаакашвілі заявив, що має кілька легальних шляхів для перетнути кордону України

Українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом президент України Петро Порошенко в кінці травня 2015 року. Напередодні отримання українського паспорта він був призначений головою Одеської облдержадміністрації. У грудні 2015 року його позбавили громадянства Грузії. На посаді глави Одеської області Саакашвілі пропрацював півтора року, після чого оголосив про відставку, звинувачуючи президента у недотриманні обіцянок і просуванні на керівні посади в райадміністраціях "старих корупціонерів".

Тоді ж колишній президент Грузії оголосив про створення власної політичної сили, з якою піде на вибори в український парламент. У Грузії політик звинувачується за чотирма кримінальними статтями. Йому загрожує до 11 років позбавлення волі. Позбавили громадянства Саакашвілі наприкінці липня, коли він був за межами України. Сам політик пообіцяв повернутися 10 вересня. 

Залиште свій коментар