Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кличко назвав закон про наклеп війною проти журналістики

"Кожне критичне слово проти місцевих чиновників може коштувати журналісту багатотисячних позовів", - заявив Кличко.

Лідер партії "УДАР" Віталій Кличко назвав ухвалення змін до Кримінального кодексу щодо посилення відповідальності за наклеп "оголошенням війни проти об'єктивної журналістики". Про це він заявив, спілкуючись з представниками ЗМІ в Миколаєві.

Кличко заявив, що знає про ті проблеми, з якими чи не щодня сьогодні зіштовхуються журналісти, особливо в місцевих медіа, якщо вони друкують об'єктивну і критичну інформацію щодо регіональної влади.

"Я знаю, що кожне критичне слово проти місцевих чиновників може коштувати журналісту або редакції багатотисячних позовів. Сьогоднішнім голосуванням влада лише підтвердила те, що вона готова затикати рота журналістам під будь-яким приводом", - заявив Кличко.

Він додав, що не лише представникам ЗМІ, але й опозиційним політикам сьогодні намагаються заборонити критикувати владу і нагадав, що "найсправедливіший" Печерський суд Києва, наприклад, неодноразово ставав на сторону Черновецького і його команди, коли Кличко запитував  цю команду "про дерибан Києва".

Кличко вважає, що закон, який передбачає позбавлення волі для журналістів, якщо їх матеріали будуть розцінені як наклепницькі, продовжує тенденцію до згортання свободи слова в Україні. Він наголосив, що свобода слова – це одна з важливих складових демократичного суспільства.

"Мас-медіа мають бути незалежними. Ми не боїмося отримати від них "ударні" запитання, не боїмося гострих тем. Без вільної преси ми станемо класичною авторитарною державою, де нам вказуватимуть, що писати, що говорити, як промивати мізки", - зауважив лідер "УДАРу", додавши, що опозиційні партії повинні протистояти ухваленню цього "ганебного закону" у другому читанні, або скасувати його на першій же сесії новообраного парламенту.

Нагадаємо, у вівторок, 18 вересня, Рада проголосувала в першому читанні за законопроект регіонала Віталія Журавського, який вводить кримінальну відповідальність за наклеп.

Залиште свій коментар

Вибір редакції