Кравчук дав рецепт, як наблизити Крим до України

Перший президент обмовився, що навряд чи півострів знову повернеться в Україну у тому вигляді, як було раніше.

Перший президент Леонід Кравчук вважає, що Україна має запропонувати державну автономію для Криму, бо реінтегрувати його в тому вигляді, як було колись, нереально.

Про це він сказав в інтерв'ю програмі "Погляд" на "5 каналі", передає "Українська правда".

"Наша мудрість полягає в тому, що ми маємо запропонувати нові підходи до політики на Донбасі і нові, перезавантажені політично, підходи в Криму. Якщо ми дійсно хочемо, щоб Крим був з Україною. Я не хочу сказати, щоб він знову повернувся в Україну і був таким, як він був до цього. Це вже не реальне завдання. Але політика має бути перезавантажена", - заявив Кравчук.

"Що ми чуємо від влади: якщо ми будемо жити краще в Україні, то Крим сам захоче прийти назад до нас. Ну, це ілюзії, повірте мені. Ніколи соціальне питання не вирішить проблему Криму. Проблема Криму – це політичне питання. Найширше політичне питання не тільки України, а України і Росії, України і світу", - сказав він.

Кравчук зазначив, що є приклади у світі – Гонконг, Південний Тіроль. "Коли територія Криму має широку державну автономію, але входить у склад України", - так він бачить можливий вихід із нинішньої ситуації.

За словами екс-президента – "це зовсім інше", ніж Автономна Республіка Крим раніше: "Це автономія не державна була". "Я говорю про державну автономію. Так, як Південний Тіроль – це окрема, фактично, держава, але вона входить у склад Італії – і питань не виникає. А там ішла війна десятки років. Вирішили? Вирішили", - сказав Кравчук.

Відео93% кримчан обрали темряву, відкинувши енергоконтракти з Україною

"Соціальним шляхом це питання, – повірте мені, я прожив велике життя, – [не вирішити]. І не треба нас ілюзіями годувати. Я коли чую, як наші керманичі кажуть: "Та ми повернемо, Крим – наш", – ну, для чого обманювати самих себе і український народ? Не повернемо через краще життя в Україні, не буде ніколи того, щоб Крим сказав: "Ми вже не хочемо з Росією, а підемо назад в Україну". Росія не дозволить", - заявив він.

"Забрати Крим силою? – Ви ж розумієте, це не реально. Треба бути мудрим і запропонувати речі, які історія світова знає", - додав Кравчук.

На запитання, чи пішла б на це Росія, Кравчук відповів: "Ми ж не пробували навіть. Давайте спробуємо. Ми ж кажемо одне й те саме – або блокада, або щось інше. Тобто ми десь підкилимно відчуваємо силові методи роботи, а не інші".

"Я хочу запропонувати, щоб до Росії звернулися саме з такою пропозицією. Може, не зараз, може, через деякий час, коли ситуація зміниться", - сказав екс-президент.

За аналогією з переговорами про газ він додав: "Якщо ціна на нафту сягне 20 доларів за барель – тоді можна буде легше говорити з Росією".

"І Росія зрозуміє не тому, що вона хотіла б віддати Крим або надати інший статус Криму, а тому що вона відчула вже, що Крим без України повнокровно, повноцінно жити не може", - заявив Кравчук.

Як повідомлялося раніше, в Україні може з'явитися міжнародна група щодо повернення Криму. За словами політтехнолога й автора проекту Free Crimea Тараса Березовця, у 2016 році стратегія деокупації Криму може бути оформлена як офіційний документ, прийнятий РНБО.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: