Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Країни НАТО вимагають від Росії вивести війська з Донбасу

Члени НАТО призупинили будь-яке цивільне і військове співробітництво з РФ.

Країни Північноатлантичного Альянсу заявили, що ситуація в Україні є "першою темою порядка денного".

Про це йдеться у декларації учасників саміту НАТО в Брюсселі.

Безпека Альянсу під загрозою через незаконну анексію Криму і війни на сході України, а також військові дії РФ поблизу кордонів НАТО та нарощування військового потенціалу на анексованому півострові.

Тому НАТО у своїй декларації ухвалила такі основні пункти щодо України.

Вимога до Росії вивести війська з території Донбасу

"Ми закликаємо Росію припинити будь-яку політичну, фінансову і військову підтримку військових угруповань і припинити військове втручання в Донецькій і Луганській областях і вивести війська, обладнання і найманців з території України і повернутися в Об'єднаний центр з контролю і координації", - йдеться в заяві.

У НАТО вкотре наголосили на важливості безпеки і повного і безперешкодного доступу Спеціальної місії зі спостереження (ОБСЄ) до кордону між Росією і Україною.

Засудження анексії Криму

"Ми рішуче засуджуємо незаконну і незаконну анексію Криму в Росії, яку ми не визнаємо і не визнаємо", - наголосили країни.

Вимога припинити дискримінацію кримських татар та стурбованість через українских політв’язнів

"Необхідно припинити дискримінацію кримських татар і членів інших місцевих громад", -йдеться в заяві. Також країни-члени НАТО занепокоєні застосуванням тортур і переведенням українських громадян у в'язниці Росії.

Підтримка прагнення України до членства в Північноатлантичному Альянсі

"Ми рішуче підтримуємо Україну в її праві самостійно вирішувати своє майбутнє і зовнішню політику без зовнішніх втручань. У світлі прагнень України до членства в НАТО, ми підтримуємо наші рішення, прийняті на саміті в Бухаресті і на наступних самітах", - йдеться в документі.

Посилення безпеки

"Ми вітаємо розвиток співпраці між НАТО і Україною в галузі безпеки Чорного моря. Ми також будемо підтримувати зусилля України щодо зміцнення стійкості до гібридних загроз, зокрема шляхом активізації діяльності на платформі НАТО-Україна з протидії гібридним війнам", - оголосили країни.

Саміт країн-учасниць НАТО відбувається у Брюсселі на тлі загострення відносин між США та країнами ЄС. Крім того, Росія не відмовляється від своєї агресивної політики і на території України, і в низці європейських країн. TСН.ua веде текстовий онлайн саміту.

ВідеоАнексія Криму та агресія Росії на Донбасі стали викликами для НАТО, - Меркель

Анексія Криму та агресія Росії на українському Сході стали викликами і для НАТО і Альянс має показати, що здатен ефективно захищатися. Так перед самітом НАТО заявляє очільниця Німеччини Ангела Меркель. Адже у Європі побоюються, що саме зараз Сполучені Штати можуть скоротити військову підтримку. Або взагалі поставити під сумнів принцип НАТО.

Анексія Криму та агресія Росії на Донбасі стали викликами для НАТО, - Меркель

Вибір редакції