Луганські бойовики погодилися відпустити ще чотирьох заручників

З таким результатом закінчилися чергові переговори тристоронньої контактної групи.

В Мінську закінчено засідання Тристоронньої контактної групи. Було досягнуто єдиної домовленісті про звільнення 26 лютого чотирьох полонених, які перебувають у заручниках у луганських бойовиків.

"Також ми вимагаємо допустити фахівців Міжнародного Комітету Червоного Хреста і "Лікарів без кордонів" до українських заручників, які незаконно утримуються на непідконтрольній Україні частині Донбасу і до ув'язнених, які перебувають в місцях позбавлення волі в окремих районах Донецької і Луганської областей. Міжнародні гуманітарні організації повинні отримати безперешкодний доступ до непідконтрольної Україні частині Донбасу", - повідомила на своїй сторінці у Facebook прес-секретар Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

Вона також повідомила, що першорядним питанням залишається припинення вогню, відведення важких озброєнь з лінії зіткнення, верифікації цього відводу представниками СММ ОБСЄ. "Щоденні порушення режиму тиші на Донбасі не дозволяють рухатися далі практично з жодного питання. Особливо гостро стоїть питання систематичних обстрілу пунктів в'їзду і виїзду на лінії зіткнення, оскільки ці обстріли становлять небезпеку безпосередньо мирним жителям. Постійні обстріли не дозволяють фахівцям повноцінно працювати над розмінуванням", - зазначила вона.

У Мінську українські переговорники запропонували, щоб питаннями розмінування у тому числі в "сірій зоні" зайнялися експерти однієї з міжнародних гуманітарних організацій, а саме - взяли на себе маркування замінованих ділянок.

Щодо політичних питань позиція України залишається незмінною: проведення виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей можливо тільки після початку повного режиму тиші, виведення з території України іноземних військових підрозділів, передачі контролю над українсько-російським кордоном.

Наступне засідання Тристоронньої контактної групи відбудеться в Мінську 2 березня – напередодні зустрічі міністрів закордонних справ країн Нормандської четвірки в Парижі, запланованої на 3 березня. "Саме в Парижі повинні бути розглянуті ключові рішення з політичних питань, з питань безпеки, а також з гуманітарних аспектів", - нагадала Оліфер.

 

У Мінську закінчено засідання Тристоронньої контактної групи. Питанням першорядної важливості залишається проблема безпеки...

Опубліковано Даркою Оліфер 24 лютого 2016 р.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: