Клімкін привідкрив завісу над переговорами "нормандської четвірки"

Очільник МЗС розповів, що хоче обговорити на зустрічі "нормандської четвірки".

Україна збирається винести три ключові блоки питань на переговори очільників МЗС "нормандської четвірки" в Парижі, які попередньо заплановані на 3 березня.

Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна"

"Я вважаю, що ми повинні його (порядок денний – прим.ред.) розширити. Сподіваюся, що нам вдалося пояснити нашим західним партнерам низку особливостей", – наголосив він.

За словами Клімкіна, одним із важливих питань є безпека.

"Раніше наші колеги вважали, що безпека – це припинення обстрілів. Зараз є чітке розуміння, що це ще й доступ СММ ОБСЄ до всіх куточків Донбасу. Потім – і це критично важливо – доступ СММ до кордону і його реальний моніторинг", – пояснив міністр, додавши, що моніторинг повинен полягати у створенні спеціальних баз ОБСЄ вздовж кордону.

До того ж, на його думку, спостерігачі повинні мати можливість на першому етапі здійснювати інспекції без попередження, на другому етапі – поставити на всі ці 9 пунктів переходу своїх людей, а на третьому – створити ефективну систему контролю ділянок між цими пунктами.

"Четвертий елемент безпеки – хто буде дивитися за виведенням зброї і якщо якась частина буде поставлена під контроль, то хто буде дивитися за її зберіганням. І для цього нам потрібен міжнародний компонент. Зараз основна ідея щодо міжнародного компоненту – це міжнародна місія ОБСЄ. І я хочу на наступній зустрічі в нормандському форматі представити наше бачення, я вже почав обговорення з нашими друзями мандату і завдань цієї місії", – сказав Клімкін.

Другим блоком питань, на переконання міністра, є обмін заручниками, включаючи полонених на Донбасі і політичних заручників в Криму і Росії.

І останньою є тема про те, як повинні виглядати вибори на Донбасі: "Для цього потрібна знову-таки безпека – якщо там її немає і у нас не буде відмашки ОБСЄ, що там можуть проводитися вибори, – там нічого не може відбуватися", – запевнив очільник МЗС.

Окремо Клімкін також зауважив, що коли будуть проходити вибори, то "вся ця структура "міністерств" або "парламенти" цих нібито "республік", або обрані в результаті фейкових виборів глави повинні якимось чином зникнути", і додав, що хоче обговорити, як саме це відбуватиметься.

Нагадаємо, наступна зустріч Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на сході України відбудеться в Мінську 24 лютого. Буде обговорюватися деескалації ситуації, знову буде зроблена спроба повернутися до повного і беззастережного припинення вогню.

Зазначимо, раніше бойовики зажадали провести засідання "нормандської четвірки" в Донецьку. Водночас з українського боку жодної такої ініціативи не висловлювалось.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: