Лукашенко назвав затриманого Протасевича "терористом"

Лукашенко назвав затриманого Протасевича "терористом"

Фото: Associated Press

Лукашенко коментує примусову посадку літака у Мінську за три доби після інциденту.

Олександр Лукашенко, коментуючи примусову посадку літака Ryanair у Мінську і затримання колишнього головного редактора Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича, заявив, що у салоні мовляв був терорист, маючи на увазі затриманого опозиціонера.

Таку заяву Лукашенко зробив 26 травня під час брифінгу, на якому він уперше коментує інцидент з літаком Ryanair.

За словами Лукашенка, про те, що у салоні літака, який примусово посадили у Мінську, знали далеко за межами Білорусі.

"У літаку перебував терорист і про це знали далеко за межами Білорусі...  Як ми повинні були вчинити на тлі каскаду "мінування" з IP-адрес Польщі?... Нехай західні захисники дадуть відповідь, на які спецслужби працювали двоє затриманих?" - заявив Лукашенко, натякаючи на затриманого Романа Протасевича і його подругу Софію Сопегу, яких затримали в мінському аеропорту.

Нагадаємо, 23 травня у Білорусі примусово посадили цивільний рейс компанії Ryanair, а після цього затримали опозиційного журналіста Романа Протасевича, який був на борту. Офіційною причиною посадки літака в Мінську назвали загрозу мінування літака. Щоб затримати опозиціонера, білоруська влада пішла на безпрецедентні кроки: цивільний рейс посадили примусово за допомогою винищувача. Своєю чергою, опозиційні білоруські ЗМІ стверджують: наказ підняти винищувач віддав сам Лукашенко, а командиру рейсу, яким летів Протасевич, ймовірно погрожували збити літак, якщо той не змінить маршрут. 

Своєю чергою, 26 травня Олександр Лукашенко заявив, що повідомлення про нібито мінування літака Ryanair надійшло зі Швейцарії з IP-адрес Польщі. Він також назвав брехнею інформацію про те, що цивільний лайнер змусили здійснити посадку у Мінську за допомогою винищувача Міг-29. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Заручники режиму: що відомо про опозиціонера Романа Протасевича та його дівчину

Заручники режиму: що відомо про опозиціонера Романа Протасевича та його дівчину

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Примусове приземлення літака у Мінську
Наступна публікація