Матіос не виключає передачу ГРУшників в РФ для відбуття покарання

Хоча військові прокурори не мають прямого відношення до питань обміну полоненими.

Російських військових Алєксандра Алєксандрова і Євгєнія Єрофєєва можуть передати в Росію для відбуття покарання, яке встановить український суд.

Про це заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос в ефірі Громадського.

"За міжнародними правовими угодами, які ратифікували багато держав, в тому числі Росія, можливий варіант відбуття покарання громадян інших країн у плані екстрадиційного обміну на території власної держави. Тобто, держава, громадяни якої вчинили злочин на території України, може прийняти своїх громадян і за українським вироком повинна забезпечити відбуття ними покарання", – наголосив він.

Питання про екстрадицію можна буде озвучувати, якщо буде відповідне звернення від російської сторони.

Матіос зауважив, що військові прокурори не мають прямого відношення до переговорного процесу в питаннях обміну полоненими.

Спецназівці були затримані 16 травня біля міста Щастя Луганської області. Під час перестрілки з українськими військовими був вбитий боєць 92-ї бригади ЗСУ Вадим Пугачов, а Олександр Александров та Євген Єрофєєв отримали поранення, після чого потрапили в полон. Їх перевезли до Києва, де їм зробили операції.

Російських військових в Україні звинувачують в участі в терористичній організації. Наразі Александров перебуває у лікарні, а Єрофєєва перевели в СІЗО. В СБУ заявили, що затримані ГРУшники обміну не підлягають і постануть перед судом.

Під час допитів полонені військові наполягали на тому, що є чинними бійцями спецназу ГРУ Росії і виконували завдання Міноборони РФ, проте вже на суді від цих свідчень відхрестились. 

Про можливість обміну ГРУшників на Надію Савченко багато говорили і вище керівництво двох держав, і захист полоненої. Востаннє обміну в рамках "всіх на всіх" попросила російська омбудсвумен.

Суд над ГРУшниками: Єрофеєв заявив про тиск прокуратури

Віра Савченко сподівається, що її сестру обміняють на російських ГРУшників

У свій день народження Віра Савченко вперше прийшла на суд до росіян. Та у перерві звернулася до обвинувачених у тероризмі Александрова і Єрофеєва зі словами солідарності. Мовляв, Надя їх жаліє, бо вони кадрові військові, які виконували наказ, а тепер кинуті своїми, навіть ріднею. Натомість Євген Єрофеєв відповів, що вони також чекають свого обміну на Надію Савченко. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: