Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
МВС заперечує скасування Інтерполом розшуку Іванющенка

У базах Інтерполу змінили його статус на розшук з метою встановлення місця його перебування.

Сьогодні, 7 червня, народний депутат від БПП Сергій Лещенко  заявив, що Інтерпол зняв з міжнародного розшуку близького соратника екс-президента Віктора Януковича Юрія Іванющенка.

Як пише Українська правда, за його словами, Іванющенко вживав різноманітних заходів, щоб вільно пересуватися світом після того, як його оголосили в міжнародний розшук.

Депутат заявив, що українським судом була видана санкція на арешт Іванющенка, що стала підставою для оголошення Інтерполом розшуку. Лещенко переконує, що Іванющенко "знайшов спільників у владі", які допомогли йому.

"Віднині Іванющенко не є в міжнародному розшуку Інтерполу. Інтерпол змінив його статус. Раніше в нього був статус "арешт з метою екстрадиції", зараз в нього статус "встановлення місцезнаходження. Це означає, що пан Іванющенко може в'їхати у будь-яку країну Європу", - сказав він.

Також Сергій Лещенко переконаний, що президент Петро Порошенко був причетний до зняття з міжнародного розшуку Юрія Іванющенка.

"Крім публічності, інструментарій (для боротьби – ред.), насправді, невеликий, коли ми маємо справу зі змовою… у тому числі, за участю президента", – сказав депутат.

"За моєю інформацією, пан Іванющенко тривалий час шукав, через кого вирішити це питання, – і він виходив на контакт: з паном Ложкіним, із яким його пов'язували стосунки, із паном Суркісом, із яким його тривалий час пов'язували стосунки – син Іванющенка навіть певний час грав у "Динамо", їх зв'язували не лише товариські, а й бізнесові стосунки; і з Кононенком (виходив на контакт)", – заявив Лещенко.

За словами Лещенка, Іванющенка зняли з міжнародного розшуку 19 квітня 2016 року на підставі того, що Дніпровський районний суд Києва "всупереч будь-яким правилам" закрив його справу.

Видання також наводить заяву МВС, що Юрія Іванющенка не знімали з розшуку, а в базах Інтерполу змінили його статус на розшук з метою встановлення місця його перебування.

"Іванющенко перебуває у міжнародному розшуку Інтерполу з метою встановлення його місцезнаходження, тому що наразі відсутнє рішення українського суду про затримання цього громадянина", - повідомив директор департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко.

"Це свідчить про те, що тільки-но цей громадянин з'явиться десь, то одразу це стане відомо Інтерполу і каналами Інтерполу це стане відомо українському бюро Інтерполу. Після цього бюро Інтерплолу поінформує про це орган, який веде цю справу, тобто Генпрокуратуру. І якщо з'явиться рішення суду України про затримання цього громадянина, українське бюро Інтерполу миттєво передає цю інформацію своїми каналами для прийняття відповідного рішення", - додав Шевченко.

Раніше повідомлялося, що Дніпровський суд Києва скасував розшук соратника Януковича Юрія Іванющенка, відомого під прізвиськом Юра Єнакіївський. Відповідне рішення ухвалив одіозний суддя Микола Чаус.

Раніше Генпрокуратура заарештувала рахунки і автопарк екс- "регіонала" Іванющенка. Також було накладено арешт на українські рахунки колишнього нардепа. Його підозрювали у незаконному збагаченні. У ГПУ наголошували, що не мають питань до бізнесмена Іванющенка з приводу злочинів на Майдані Незалежності взимку 2014 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції