На саміті ЄС обговорять результати референдуму в Нідерландах щодо України - ЗМІ

Серед інших питань - міграція та внутрішній ринок.

Саміт ЄС, який відбудеться 28-29 червня у Брюсселі, обговорить наслідки референдуму у Великобританії щодо виходу з ЄС, а також референдуму в Нідерландах щодо Угоди про асоціацію з Україною.

Про заявив європейський високопосадовець, - пише УНІАН.

За його словами, у вівторок 27 лідерів країн-членів ЄС за вечерею з прем'єр-міністром Великобританії Девідом Камероном проведуть дискусію щодо ситуації, пов'язаної з виходом Великобританії з ЄС.

Також прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте хоче обговорити з лідерами наслідки референдуму щодо Угоди про асоціацію з Україною, який пройшов у цій країні у березні. "Саміт буде тим місцем, де розпочнеться процес вирішення занепокоєнь, які були висловлені під час референдуму", - наголосив європейський високопосадовець.

Також на порядку денному такі питання, як міграція та внутрішній ринок.

Крім того, у вівторок відбудеться зустріч з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, де сторони проговорять майбутню Угоду між ЄС та альянсом, яка буде формалізована на саміті НАТО у Варшаві.

Також представник ЄС з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні зробить коротку презентацію зовнішньополітичної стратегії.

 

Європейський високопосадовець також повідомив, що у середу відбудеться неформальна зустріч 27 лідерів. "Це буде перше засідання без Великобританії, де лідери обговорять так званий процес розлучення та майбутнє 27 членів ЄС", - резюмував він.

Нагадаємо, що раніше у Великобританії офіційно оголосили підсумки референдуму щодо виходу з Європейського союзу (Brexit). За результатами плебісциту, більшість жителів Великобританії проголосували за вихід із ЄС – 51,9%. Залишитися в Євросоюзі хочуть 48,1% учасників референдуму.

brexit

Нідерланди не скасовуватимуть Угоду про асоціацію між Україною та ЄС

Таке рішення ухвалив парламент країни. "Проти" скасування проголосувало 75 депутатів, тоді, як 71 парламентар голосував "за". Переглянути Угоду вимагали після нещодавнього референдуму. На ньому проголосувала лише третина населення, але 61% висловився проти Угоди про асоціацію з Україною. Утім, референдум був консультативним і не зобов'язував уряд скасовувати угоду. 

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: