"Опоблок" пропонує Раді створити на окупованому Донбасі особливе об'єднання

Заправляти на територіях буде обраний на 5 років глава. 

У Верховній Раді зареєстрували законопроект щодо створення "Міжобласного територіального об'єднання" Донбас (МТО) на окупованих територіях східних областей України.

Відповідний документ оприлюднений на офіційному сайті парламенту.

Примітно, що ініціаторами законопроекту є низка нардепів від "Опоблоку". За даними "Української правди", серед них колишній член "Українського вибору" Віктора Медведчука Василь Німченко, пов'язані із олігархом Рінатом Ахметовим Юрій Воропаєв, Сергій Сажко та Юрій Мороко, а також колишній мер Лисичанська Сергій Дунаєв .

Із документом наразі ознайомлюються члени профільного комітету. Згідно із пояснювальною запискою, у документі визначається тимчасовий порядок організації та правові підстави створення "міжобласного територіального об'єднання".

Зокрема йдеться про окремі території Донецької та Луганської областей, які були "визначені з урахуванням Мінських угод" та окреслені законом про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

У тексті документу йдеться, що МТО Донбас є невід'ємною частиною України, однак при цьому "має статус міжобласного об'єднання з самостійною системою держуправління на принципах децентралізації і широких повноважень органів місцевого самоврядування". Також у законопроекті йдеться, що межі вказаного МТО, а також "перелік міст, районів і населених пунктів, які входять до складу МТО Донбас", затверджує парламент за поданням Кабінету міністрів України.

Також представники "Опоблоку", які є ініціаторами вказаного закону, пропонують надати особливий статус МТО та дати змогу самостійно вирішувати питання у сфері економічного та соціального розвитку.

"На території МТО Донбас створюються органи представницької та виконавчої влади відповідно до Конституції і законодавства України про місцеве самоврядування з урахуванням особливостей формування органів влади, визначених для цієї території", - вказується в документі.

Вищим представницьким органом МТО Донбас, за законопроектом, має бути Представницьке зібрання, очільника якого обиратимуть на 5-річний термін. Прописані умови для кандидата на посаду – зокрема, він має бути громадянином України, не молодшим 35 років, який має вищу освіту, не має судимості за вчинення умисного злочину або судимість знята у встановленому законом порядку.

Нагадаємо, 16 липня 2015 року Верховна Рада України ухвалила і направила до Конституційного суду проект змін Основного Закону країни, який передбачає більші повноваження регіонів, їхню фінансову незалежність і особливий статус окупованих територій Донецької і Луганської областей. На засідання спеціально прибули президент Петро Порошенко, прем'єр Арсеній Яценюк, посол США в Україні Джеффрі Пайєтт і заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд.

Конституційні пропозиції викликали невдоволення частини коаліції – фракцій "Самопоміч" і "Радикальної партії". На їхню думку, ухвалення змін призведе до соціального колапсу держави і впливу бойовиків і Кремля на політику України.

Рішення після палких виступів ухвалили. "За" проголосували 288 народних депутатів.

Згідно з проектом у регіонах на місця передаються фінансові важелі та повноваження. Скасовується інститут голів держадміністрацій. Крім того, оперативне управління на місцях покладається на виконкоми місцевих рад, які контролюватимуть призначені президентом префекти.

МЗС Росії розкритикувало проект конституційних змін щодо децентралізації в Україні. На їхню думку, зміни суперечать Мінським угодам. Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Конституція України має узгоджуватися з донецькими та луганськими бойовиками. Своєю чергою, ватажки "ЛНР" і "ДНР" також негативно відреагував на поправки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: