Опозиція вирішила боротись з "бандитським" законом про мови голодуванням

Дата публікації
Опозиція вирішила боротись з "бандитським" законом про мови голодуванням

Опозиція оголосила голодування

Нунсівці мають намір голодувати до того часу, поки закон не буде скасовано. 

Депутати НУ-НС почали голодування біля Українського дому, вимагаючи скасування мовного закону, який несподівано прийняли в Раді у вівторок.

"Прямо на сходах біля Українського дому депутати почали голодування, вимагаючи скасування злочинного закону про основи державної мовної політики", - сказав депутат фракції НУ-НС, лідер партії "За Україну" В'ячеслав Кириленко.

За його словами, в даний час в Українського дому перебувають 4 депутати - Ксенія Ляпіна, Володимир Мойсик, Іван Стойко і В'ячеслав Кириленко. Депутат сказав, що до них приєднаються депутати Андрій Парубій та Роман Ткач і "багато інших".

При цьому він зазначив, що депутати мають намір продовжувати голодування, поки цей закон не буде скасований, незважаючи на те, що 6 липня заплановано закриття 10-й сесії.

Інші опозиційні депутати також заявляють про масові порушення при прийнятті мовного закону.

"По-перше, цього законопроекту не було в порядку денному. По-друге, процедури голосування про включення його до порядку денного не відбулося. Третє - в цей закон було внесено понад 2 тис поправок. Четверте - відповідний парламентський комітет не підготував порівняльну таблицю. І п'яте - все, що можна було порушити при прийнятті цього закону, було порушено ", - сказав лідер" Фронту змін " Арсеній Яценюк.

За його словами, "це зразкове голосування бандитів, а не народних депутатів".

У свою чергу, віце-спікер парламенту, представник фракції "БЮТ-Батьківщина" Микола Томенко підкреслив, що опозиція після прийняття цього закону має намір спілкуватися з людьми і розраховує на підтримку українців на майбутніх парламентських виборах.

"Ми будемо переконувати людей дочекатися парламентських виборів, на цій виборчій кампанії проголосувати за об'єднану опозицію і серед перших рішень цього парламенту буде, звичайно ж, скасування цього закону".

Віце-спікер також обурився тим, що під час прийняття цього закону хтось проголосував його карткою. "Я думаю, вперше в історії виникла ситуація, коли бандити не тільки блокували трибуну, а й голосували моєю карткою за законопроект про мови, оскільки, напевно, не знали, чи вдасться їм забезпечити голосування", - підкреслив Томенко.

Нагадаємо, парламент на засіданні у вівторок 248 голосами прийняв у другому читанні закон "Про основи державної мовної політики", значно розширює сферу застосування російської мови.

Наступна публікація