Парубій розказав, коли можливі вибори на Донбасі

Чиновник важає, що вибори на Донбасі неможливі, доки там присутні озброєні бойовики

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій вважає, що для проведення виборів на Донбасі необхідно виконати низку умов, які передбачають Мінські домовленості, пише "Інтерфакс-Україна".

В іншому випадку, на думку Парубія, вибори на окупованих територіях сходу України можуть носити технічний характер.

"Дискусія щодо виборів повинна мати філософсько-світоглядний характер, а не тільки технічний. І для цього мають бути створені передумови, які забезпечили б механізм проведення виборів", - сказав він, додавши, що "закриття (нині непідконтрольної владі України ділянки – ред.) кордону – це технічна річ, яку можна визначати за датами та засобам – виходять військові, стоять прикордонники. Проведення виборів не є технічною річчю".

Поміж тим, за словами Парубія, вибори на Донбасі неможливі доти, доки там розгулюють терористи зі зброєю. Поміж тим, для забезпечення волевиявлення громадян на окупованих територіях Донбасу необхідно також забезпечити свободу слова та вибору.

"Я є прихильником Мінських угод, щоб наші громадяни на тимчасово окупованій території, як і інші громадяни України, могли скористатися своїм правом і вибрати тих керівників, які будуть керувати громадами за принципом довіри, а не за принципом, у кого більші банди бойовиків", - сказав Парубій.

Нагадаємо, ватажок бойовиків в "ДНР" Олександр Захарченко відмінив вибори в "республіці", які були призначені на 20 квітня. День проведення місцевих виборів перенесли на 24 липня 2016 року.

Раніше бойовики "ДНР" та "ЛНР" збирался провести "місцеві вибори" восени 2015, але після  переговорів лідерів "нормандської четвірки" в Парижі і консультацій у Мінську терористи перенесли їх на весну 2016.

При цьому, у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи заявили, що навіть за умов вирішення питань, пов'язаних з безпекою, наразі фінансування виборів на окупованих територіях є неможливим.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: