Парубій вимагає від Зеленського підписати закон про ТСК щодо імпічменту президента

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Голова Верховної Ради направить президенту лист із вимогою негайно підписати закон про ТСК.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій, який ще 12 червня підписав закон "Про тимчасові слідчі комісії", вимагає від президента України Володимира Зеленського поставити свій підпис під законом.

Про це він заявив під час засідання Ради.

"Я сьогодні направлю офіційного листа президенту України Зеленському з вимогою негайно підписати закон "Про тимчасові слідчі комісії". Згідно зі ст. 94 Конституції України, у президента є 15 днів після отримання ним закону, щоб підписати його або повернути закон із його вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду", - наголосив він.

За словами Парубія, 27 червня цей термін був вичерпаний.

"Закон згідно з Конституцією України вважається схваленим президентом та має бути підписаним і офіційно оприлюдненим. Пане Зеленський, інформую Вас, що Ви більше не маєте права ветувати закон про ТСК, нині ви можете його тільки підписати, якщо він буде заветований, це буде порушенням закону", - додав він.

Нагадаємо, у разі підписання президентом України закон буде сприяти створенню комісій, які формуватимуться з народних депутатів. Вони опікуватимуться контролем за проведенням резонансних розслідувань.

Спеціальна слідча комісія матиме право, зокрема заслуховувати президента і його захисника; витребовувати необхідні документи, матеріали та інші відомості, що стосуються розслідування, у державних органів, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових, службових осіб, керівників підприємств, установ та організацій, громадських об’єднань, засобів масової інформації та окремих громадян.

У разі ухвалення парламентом рішення про звинувачення президента спеціальна слідча комісія готує проект постанови про звернення до Конституційного суду України для одержання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про імпічмент і до Верховного суду для одержання висновку про те, що діяння, в яких звинувачується глава держави, містять ознаки державної зради або іншого злочину.

Зазначимо, 29 травня президент України Володимир Зеленський подав до парламенту законопроект про імпічмент.

Залиште свій коментар

Вибір редакції