План Путіна з миротворцями ще більше розділить Україну – Волкер

Американський дипломат дав зрозуміти, що саму ідею варто вітати, а от деталі – ретельно обговорювати.

Запропонований президентом РФ Володимиром Путіним план введення миротворців на Донбас не сприятиме вирішенню конфлікту. Про це заявив спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер, повідомляє УНІАН.

За його словами, спостерігати за тим, як РФ пропонує свою версію можливості появи на Донбасі миротворців ООН, було цікаво. Своїми враженнями Волкер поділився в Києві на форумі Ялтинської європейської стратегії (YES). "Деталі того, що було запропоновано, я думаю, насправді ще більше розділять Україну, а не вирішать проблему", - констатував американець.

ВідеоСША переконані, що запровадження миротворчої місії ООН, допоможе відновити суверенітет України

Волкер зауважив, що наразі важливим є сам факт визнання Путіним можливості введення в регіон миротворців, бо раніше Кремль таку можливість відкидав. Однак російський сценарій цієї місії вочевидь не повинен прийматися поспіхом. "Якщо ми зможемо прийти до обговорення міжнародних сил підтримання безпеки, котрі замінять російські сили і будуть проводити моніторинг важкого озброєння та контролювати кордон – це буде суттєвим кроком уперед, базою для реалізації мінських домовленостей і відновлення територіальної цілісності", - зазначив представник Держдепартаменту.

Нагадаємо, у МЗС Росії прокоментували можливість введення миротворців ООН на Донбас. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що введення миротворчої місії ООН на Донбас не передбачено Мінськими угодами, для цього необхідна згода російських бойовиків. "У мінських домовленостях про миротворців не йдеться", – сказав він за підсумками переговорів з генсеком ОБСЄ Ламберто Заньєром. Разом із тим президент Петро Порошенко планує презентувати на Генеральній асамблеї ООН ідею щодо введення миротворчої місії на Донбас.

Залиште свій коментар