Подалі від Москви. Як патріарх РПЦ Кирило перетворився на розкольника

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українська церква знаходиться за крок від отримання автокефалії від Вселенського патріарха.

Росія замахнулась на єдність світового православ'я. Вірянам РПЦ заборонили молитися за Вселенського патріарха Варфоломія, припиняється спільне богослужіння священиків Московського і Константинопольського патріархатів, що є відвертим порушенням канонів.

Як повідомляється у сюжеті ТСН.Тиждень, Російська Православна Церква провела термінове зібрання єпископату. На ньому ухвалили рішення, яке перекроїть увесь православний світ. Рішення, яке, можливо, стане початком кінця Російської православної церкви. 

Початок конфлікту

У 2016 році на Криті відбувся Всеправославний собор. Він готувався понад 50 років і мав стати найбільшою подією Вселенського престолу. У Греції мали зустрітися глави 14 помісних церков світу під керівництвом Вселенського Патріарха Варфоломія.

Та Патріарх Кирило буквально в останній момент організував прогнозований і небезпечний демарш, коли не приїхав сам і підбив до відмови ще три наближені до РПЦ церкви. Зірвавши Всеправославний Собор, Росія по суті заявила про свій намір посперечатися за право першості у світовому православ'ї. Кирило завжди називав Вселенського Патріарха - Константинопольским, підкреслював це, ніби демонструючи, що визнає його престол лише формальністю. Уже тоді у 2016 після демаршу РПЦ між Кирилом та Варфоломієм пройшла перша лінія розлому. Константинопольский патріарх розумів - Кирило зазіхає на вселенський престол і хоче сам встановлювати порядки. Вочевидь, саме цей собор допоміг Варфоломію усвідомити реальні наміри очільника Російської церкви. Ідея "Третього Риму", яку завжди плекали в Москві, це реальна спроба буквально вкрасти  Вселенський престол.

Автокефалія Української церкви

Коли президент та глави невизнаних українських православних церков звернулися до Вселенського Патріарха надати Томос про автокефалію, Варфоломій уже готовий був це зробити.

Він вирішував одразу кілька завдань:
- показував хто в православному домі господар;
- отримував поряд з Престолом найнадійнішого і найпослідовнішого союзника в особі Київського Патріарха;
- значно послаблював світовий вплив Патріарха Московського.

Власне, якщо він так називатися має право, бо у Вселенському Патріархаті заявили, що ніколи не видавали Томос про автокефалію російській церкві. У перекладі на звичайну мову це означає, що РПЦ є самопроголошеною структурою або самозванцями.

З Томосом фактично в Україні має з'явитися незалежна від Москви церква, яка матиме право називатися Українською православною Церквою. Вселенський патріарх твердо заявив - має намір надати українській церкві автокефалію, бо Констанитополь є матір'ю-церквою для України, а не РПЦ.

Всі інші священики УПЦ Московського Патріархату стають служителями Російської церкви. Ніяких перепон для продовження служіння у них не буде. Просто це називатиметься Екзархатом РПЦ, як у Білорусі, наприклад. 

РПЦ-розкольники

У 1992 році Російська церква сама розколола українське православ'я, провівши у Харкові так званий собор під охороною КДБ. А цієї п'ятниці РПЦ розпочала процес розколу у вселенському православ'ї. Їй не сподобалося, що Вселенський патріарх Варфоломій надіслав до Києва своїх екзархів, тобто, дипломатів, для підготовки надання автокефалії українській церкві.

Відповідь Московського Патріархату на рішення Вселенського престолу, здається, зірвала останню маску з Кирила. Синод РПЦ у Москві пішов проти канонів і вирішив припинити молитовне поминання Вселенського Патріарха Варфоломія та співслужіння з ієрархами Вселенського Патріархату, а далі пригрозив взагалі розірвати євхаристійне спілкування, тобто, будь-які відносини.

Проте цього разу у Константинополі до демаршу були готові. Цим агресивним рішенням Синод РПЦ дав повний набір козирів Константинополю для того, щоб викреслити Московську церкву з канонічного простору. Тим часом УПЦ МП, яка повністю підпорядкованою Російській церкві, має визначитися куди вона прямує і веде свою паству - у розкол і невідомість чи у помісну канонічну українську православну церкву.

Сергій Гальченко

ВідеоМосква порушила канони і розпочала процес розколу у світовому православ'ї

Цієї п'ятниці РПЦ розпочала процес розколу у вселенському православ'ї. Їй не сподобалося, що Вселенський Патріарх Варфоломій надіслав до Києва своїх екзархів, тобто, дипломатів, для підготовки надання автокефалії українській церкві. Синод РПЦ у Москві пішов проти канонів і вирішив припинити молитовне поминання Вселенського Патріарха Варфоломія та співслужіння з ієрархами Вселенського Патріархату. А далі - пригрозив взагалі розірвати і євхаристійне спілкування - тобто, будь-які відносини.

Москва порушила канони і розпочала процес розколу у світовому православ'ї

Залиште свій коментар

Вибір редакції