Порошенко підписав ратифікацію Паризької кліматичної угоди

Документ через декілька років повністю замінить Кіотський протокол.

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України "Про ратифікацію Паризької угоди", яка укладена на зміну Кіотському протоколу.

Він був прийнятий Верховною Радою України 14 липня, про це повідомляє прес-служба президента України.

"Паризька угода була вчинена 12 грудня 2015 року на Двадцять першій Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та підписана від імені України 22 квітня 2016 року у м. Нью-Йорк. Документ вже підписали 177 країн світу та Європейський Союз", - йдеться у повідомленні.

Ця угода спрямована на прискорення впровадження положень Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та має на меті зміцнення глобального реагування на загрозу зміни клімату в контексті сталого розвитку та зусиль з подолання бідності.

Як повідомили у відомстві, вона встановлює основу міжнародного режиму зі зміни клімату, в той час як механізми, процедури та інші практичні питання щодо забезпечення співробітництва у рамках Угоди мають бути розроблені протягом наступних чотирьох років та схвалені на першій сесії робочого органу Угоди - Конференції Сторін, що є нарадою Сторін Паризької угоди.

Варто зазначити, що Паризька угода набере чинності, коли не менше 55 Сторін Рамкової Конвенції, на частку яких припадає щонайменше 55% загальних глобальних викидів парникових газів, здадуть на зберігання свої ратифікаційні грамоти, інструменти про прийняття, затвердження або приєднання.

На сьогодні ратифікували Угоду 19 держав світу, на частку яких припадає в сукупності 0,18% загальних глобальних викидів парникових газів.

Нагадаємо, наприкінці листопада – на початку грудня 2015 року Всесвітній саміт зі зміни клімату відбувся у французькому Парижі. Там підписали підсумкову угоду, яку експерти вже назвали історичною. Цей документ спрямований на скорочення викидів парникових газів. Згідно з документом, всі учасники, які підписали документ, – а це представники 196 країн – зобов'язуються скоротити викиди вуглекислоти в атмосферу. В угоді, зокрема, йдеться, що до 2020 року країни, що розвиваються, отримають 100 млрд доларів на рік для вирішення проблем клімату. Ці гроші їм нададуть інші держави, що підписали договір.

Крім того, учасники угоди зобов'язалися не дати атмосфері потеплішати більш ніж на 2 градуси Цельсія до 2100 року і зосередити зусилля на тому, щоб потепління не перевищило півтора градуси.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: