Порошенко з Трампом можуть обговорити альтернативу "нормандському формату"

У вівторок в українського президента насичений графік зустрічей.

У Вашингтоні на президента України Петра Порошенка чекають у другій половині дня, а нині у столиці США ранок, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Про майбутню зустріч президентів США та України ТСН дізналася майже тиждень тому. Перші офіційні підтвердження візиту з'явилися кілька годин тому - прес-секретар Порошенка, Святослав Цеголко, написав про візит президента у своєму твіттері.

А також напередодні з'явився розклад, надісланий журналістам  та членам Корпусу миру. В ньому значиться зустріч президента Порошенка з українською громадою поруч із пам'ятником Голодомору о 20 годині за місцевим часом.

ВідеоПетро Порошенко зустрінеться з Дональдом Трампом

За інформацією ТСН, президентська програма вівторка буде найнасиченішою - зранку Порошенко має зустрітися з віце-президентом Майком Пенсом, далі має відбутися зустріч один на один із президентом Трампом, обидві носитимуть закритий характер і найімовірніше, свій прес-брифінг президент України проводитиме без свого американського колеги, хоча в цьому графіку таки можливі зміни.

Далі, за інформацією наших джерел, Порошенко зустрічатиметься зі спікером Палати представників Полом Райаном, міністром економіки і головою департаменту енергетики, з яким будуть обговорювати альтернативи "Північному потокові-2".

За даними джерел ТСН в Білому домі, призначення зустрічі з Порошенком має дати сигнал внутрішньому американському політикуму про те, що адміністрація проводить зустрічі з усіма сторонами і політика нинішнього Білого дому не є проросійською. Є і інші сигнали: минулого тижня державний секретар США, Рекс Тілерсон впродовж слухань у комітеті з міжнародних зв'язків палати представників говорив про можливу зміну формату і ймовірність виходу України або Росії з Мінських домовленостей, для створення іншої угоди. За даними джерел ТСН, вірогідність обговорення між президентами США та України іншого формату, альтернативного "нормандському", також є дуже високою.

Зазначимо, що Білий дім та Державний департамент станом на зараз не відправляли розклад Дональда Трампа на поточний тиждень.

Нагадаємо, зустріч Дональда Трампа та Володимира Путіна може відбутись 7-8 липня під час саміту Великої двадцятки у Німеччині.

Кореспондент ТСН Наталка Пісня

Залиште свій коментар