ДБР готується повідомити Порошенку нову підозру

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Тим часом, адвокат Порошенка заявив, що Трубі слід готуватися до допитів.

Проти пʼятого президента Петра Порошенка готується ще одна кримінальна справа стосовно призначення на посаду заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка. Над цим працють слідчі Держбюро розслідувань і вони перебувають на фінальній стадії підготовки документів.

Про це 5 листопада повідомив звільнений із посади голови ДБР Роман Труба, передає "Лівий берег".

"Ми практично на етапі завершення проєкту підозри щодо незаконного призначення експрезидентом Семочка. Зараз відбуваються виїмки і допити", - прокоментував він.

За його словами, проєкт підозри можуть подати до ГПУ ще до моменту підписання президентом закону про Держбюро розслідувань, тобто до призначення т.в.о. директора бюро.

"Якщо будуть проведені виїмки та допити й вони завершаться до моменту мого звільнення", - додав Труба.

Втім, він припустив, що справи, розпочаті у бюро проти Порошенка, будуть зупинені після його звільнення. "Це підтвердиться тим, якщо в.о. буде призначена людина з Генпрокуратури", - вважає Роман Труба.

Тим часом, адвокат Петра Порошенка Ігор Головань заявив, оскільки Рада ухвалила законопроєкт, який передбачає звільнення Романа Труби з посади керівника ДБР, проєкти підозр не є в його компетенції. Головань вважає, що посадовцю слід готуватися до допитів, а не працювати над проєктами підозр.

"На належне розслідуваня чекають кримінальні провадження, що їх учасником є або скоро буде цей персонаж ( Роман Труба - ред) і його співрозмовники з опублікованих записів", - сказав правозахисник.

За його словами, йдеться про можливе порушення конфіденційності співробітниками ДБР у розслідуваннях проти Порошенка; розголошення службовими та іншими особами бюро даних досудового розслідування; розлідування нападу на Петра Порошенка біля будівлі відомства; імовірне порушення таємниці листування, телефонних розмов; можливе одержання хабара керівником ДБР за вплив на ухвалення рішення особою уповноваженою на виконання функцій держави; незаконне збирання, зберігання, використання та поширення Андрієм Портновим конфіденційної інформації про Порошенка. 

До НАБУ і ГПУ також подано заяви щодо опублікованих ймовірних розмов Труби з Андрієм Богданом та Андрієм Смирновим. "НАБУ не надто налаштоване розслідувати, але нікуди не дінеться", - підсумував правозахисник.

Нагадаємо, Державне бюро розслідувань направило до Генеральної прокуратури проєкт повідомлення про підозру п’ятому президенту України Петру Порошенку у справі про можливий неправомірний вплив на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя у березні-травні 2019 року. В Генпрокуратурі пообіцяли вивчити цей документ. Сам Порошенко через цю інформацію перервав свою поїздку в Туреччину та повернувся в Україну. Його пресслужба назвала останні події виконанням російського замовлення.

Відео Адвокат Порошенка запевняє, що колишній президент не отримував жодних викликів на допит

Петро Порошенко знову не з’явився до військової прокуратури. Туди його викликали на 10 ранку. Але марно, п'ятий президент не прийшов - як і на попередній допит 15 листопада. Адвокат колишнього очільника держави заявив, що Порошенко не отримував жодних викликів ані на сьогодні, ані на інші дати, та пропонує слідчим, згідно з законодавством, вручити йому повістку.

Адвокат Порошенка запевняє, що колишній президент не отримував жодних викликів на допит

Залиште свій коментар

Вибір редакції