Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Постпредові РФ привиділося перетворення України в ядерний смітник

Україна планує завершити будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива на ЧАЕС до кінця 2017 року.

Збільшення потужності сховища відпрацьованого ядерного палива, яке будується в Чорнобилі, може перетворити Україну в ядерну смітник.

Так вважає постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін.

"Закладаються потужності, які, за оцінками фахівців, істотно перевершують потреби самої України. Ймовірно, що готується інфраструктура для поховання іноземних відходів. Іншими словами, мова йде про перетворення України за рішенням її нинішньої влади в ядерний смітник", — вважає Чуркін.

Україна планує завершити будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива на ЧАЕС до кінця 2017 року, об'єкт буде використовуватися для зберігання неушкодженого ядерного палива з четвертого енергоблоку ЧАЕС, на якому відбулася аварія в 1986 році. Також на об'єкті буде зберігатися відпрацьоване паливо з трьох інших українських атомних електростанцій — Хмельницької, Рівненської та Південно-Української.

Конкурс на будівництво сховища ще в 2005 році виграв американо-британський консорціум Holtec. Спочатку будівництво планували завершити до 2015 року, проте воно почалося тільки в 2014 році. Проект реалізується на кошти донорів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції