Прокуратура обшукала офіс компанії Ахметова в Швейцарії

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Прокуратура обшукала офіс компанії Ахметова в Швейцарії

У швейцарському офісі компанії Ріната Ахметова провели обшук / myfoxatlanta.com

Фірму перевіряли, бо вона ніби пов'язана з компанією Олександра Януковича, якого швейцарська поліція підозрює у відмиванні грошей.

Стало відомо, що ще 27 лютого швейцарська прокуратура протягом двох годин проводила обшук у компанії "DTEK Traiding SA", що належить українському мільярдеру Рінату Ахметову. Цю фірму перевіряли, бо її підозрюють у зв'язках із вугільним трейдером "MAKO Traiding" старшого сина екс-президента України та олігарха Олександра Януковича.

Про це пише швейцарська газета "Sonntags Zeitung" від 16 березня. У виданні зазначають, що Олександра Януковича місцева поліція підозрює у відмиванні грошей, повідомляє Hubs.

Газета стверджує, що структури Ахметова були тісно переплетені з компанією Януковича. Ахметова називають "щедрим спонсором" передвиборної кампанії Віктора Януковича.

Журналісти отримали підтвердження про обшук компанії у центральному офісі ДТЕК.

"ДТЕК підтверджує, що швейцарська влада почала розслідування про діяльність деяких фірм українських посадових осіб. Ми надали швейцарським правоохоронним органам фінансову та юридичну документацію нашої швейцарської філії", - повідомили газеті в прес-службі.

У ДТЕК уточнили, що вони є повністю прозорим бізнесом і відповідають чинному законодавству країни, а тому готові надати всі необхідні документи слідству.

Раніше про обшук в офісі Олександра Януковича повідомляло видання "Bloomberg". Прес-секретар прокурора Анрі Делла Каса зазначив, що компанія "Mako Traiding SA" зареєстрована на Януковича формально.

"Mako Trading - компанія з торгівлі вугіллям, що належить Олександру Януковичу... Це була моя ідея, я побачив нішу в експорті українського вугілля", - розповів ще торік у січні швейцарському виданню "Le Matin Dimanche" директор цієї фірми Фелікс Блітштейн.

Він тоді сказав, що компанія займається (зима 2013-го) торгівлею виключно антрациту з Україною – 40-50 тонн на місяць. Журналісти підрахували, що МАКО в Женеві "продає вугілля на 5-6 мільйонів євро на місяць", а в швейцарській філії працюють усього три людини.

Блітштейн раніше очолював швейцарську компанію "Leman Commodities SA", що пов'язана з "СКМ" Ахметова.

Нагадаємо, багато країн світу ввели персональні санкції проти колишнього президента України Віктора Януковича, а також проти його обох синів та найближчих соратників. Швейцарія також заморозила активи і рахунки підозрюваних у корупції громадян України. Нове керівництво країни стверджує, що екс-глава держави перевів на офшорні рахунки близько 70 мільярдів доларів, залишивши державну казну майже порожньою.

Наступна публікація