РФ може залишити ПАРЄ на роки - лідер лібералів Ради Європи

В історії Ради Європи були випадки замороження членства окремих країн.

У Раді Європі шкодують про те, що Росія не бере участь в роботі ПАРЄ, але наполягають, що РФ має дотримуватися своїх зобов'язань.

Про це завив іспанський депутат Хорді Шукла, лідер групи лібералів та демократів в Парламентській асамблеї Ради Європи, - пише "Європейська правда".

"Росія має все менше зв'язків з цією інституцією. І вже протягом двох років російські доповідачі не працюють потрібною мірою в Росії", - зазначив він. Шукла наголосив, що попри це, в ПАРЄ не розглядають можливість повернення Росії до асамблеї до вересневих виборів і найшвидше, навіть на жовтневій сесії росіяни будуть відсутні.

Політик наголосив, що обрання нового президента ПАРЄ не дозволить росіянам повернутися швидше.

Він нагадав, що в історії Ради Європи були випадки замороження членства окремих країн. "Це не вперше. Деякі країни припиняли діяльність в асамблеї на роки, зокрема Греція йшла таким шляхом (членство Греції в РЄ було припинене з 1967 до 1974 року, і часи правління грецької хунти - ред). Хоча що стосується можливості припинення членства РФ в цілому в Раді Європи – можу сказати, що це питання наразі не дискутується. Ми віримо, що важливо тримати Росію в РЄ. І важливо зберігати захист ЄСПЛ для громадян Росії",  - заявив він.

 

Як повідомлялося, новим головою Парламентської асамблеї Ради Європи обраний іспанський депутат Педро Аграмунт. Аграмунт є членом сенату Іспанії від Валенсії. Політик відомий заявами на підтримку України, також він є послідовним критиком анексії Криму. Водночас дехто вважає його обрання контроверсійним, оскільки його ім'я звучало у журналістських розслідуваннях щодо підкупу членів ПАРЄ з боку Азербайджану.

Нагадаємо, раніше керівний комітет ПАРЄ (бюро асамблеї) погодив позицію про те, що делегація РФ не матиме права взяти участь у роботі асамблеї до обрання нового складу російського парламенту.  

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: