Шокін вп'яте не пустив Каська у відрядження до США

Дипломати вважають, що такі дії можуть  перешкоджати запровадженню реформ.

Генеральний прокурор України Віктор Шокін не дав дозволу своєму заступнику Віталію Каську відвідати США у складі офіційної делегації. Про це написала у соціальній мережі нардеп Свтілана Заліщук.

За її словами, Каську відмовили у візиті до США вже вп'яте.

"Поспілкувалася з американськими колегами й розділяю їхнє обурення, коли на прохання української генпрокуратури США пропонує допомогу, зокрема в рамках міжнародного співробітництва, в тому числі щодо повернення та конфіскації майна попереднього режиму, але генпрокурор відмовляє у відрядженні до Вашингтона своєму заступникові, бо це Касько. А тому що не треба було чіпати діамантових прокурорів, чи яка формальна відповідь?", - написала Заліщук у Facebook.

Вона додала, що Касько відповідає у ГПУ за міжнародне співробітництво, а брати участь у відрядженнях його запрошують європейські та американські колеги.

Також Заліщук опублікувала на своїй сторінці копію листа від посольства США в Україні на ім'я Шокіна, у якому висловлюється розчарування рішенням не пустити Каська.

Нардеп навела і переклад документа.

"Пане Генеральний прокурор,

Я дуже розчарований, що ви відмовили у можливості заступнику генерального прокурора Віталію Каську долучитися до української делегації високого рівня, що мала б відвідати Вашингтон у січні місяці.

Як ви знаєте, делегація планує зустрітися з низкою високопоставлених представників з Міністерства юстиції та закордонних справ. Одна з важливих тем, що плануються до обговорення, - міжнародне співробітництво. Пан Касько є відповідальним за міжнародну співпрацю, конфіскацію майна та його повернення в Генеральній прокуратурі України. Тому його участь є вкрай важливою. Ви неодноразово просили про допомогу США, водночас коли ми пропонуємо таку унікальну можливість для ваших експертів, ви відмовляєте пану Каську взяти участь.

Ці зустрічі також дадуть можливість учасникам обговорити з їхніми американськими візаві політику та практичні кроки щодо антикорупційних реформ. Не дозволяючи пану Каську долучитися до делегації, ви можете перешкоджати просуванню зусиль щодо втілення реформ.

Я сподіваюся, що ви переглянете рішення щодо можливості участі пана Каська у зустрічах у Вашингтоні".

 

Гепрокурор Шокін продовджує Шокувати американських партнерів.Поспілкувалася з американськими колегами й розділяю їхнє ...

Опубликовано Svitlana Zalishchuk 11 января 2016 г.

Нагадаємо, 5 липня СБУ провела обшук в головному слідчому управлінні ГПУ. У результаті був затриманий перший заступник начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимир Шапакін та заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць.

За даними слідства вони вступили в корупційну змову та отримали хабар у розмірі 3 млн 150 тис. грн. Зловмисники вилучили техніку в підприємства, що займалося видобутком піску в Київській області, чим заблокували його роботу. За "допомогу" в поверненні техніки прокурори через посередників вимагали та отримали гривневий еквівалент 150 тис. доларів США. Підприємець Валерій Гібаленко виступав посередником у цій схемі.

При проведенні обшуків у них було виявлено понад 500 тис. доларів готівкою, автомат Калашникова і холодну зброю, багато ювелірних виробів і 65 діамантів, після чого скандальних прокурорів стали називати "діамантовими".

Через справу "діамантових прокурорів" виник конфлікт між Шокіним та Каськом. 

Печерський райсуд Києва обрав Корнійцю і Гібаленку запобіжний захід у вигляді арешту з правом внесення застави у розмірі 3,2 млн грн, а Шапакіну - арешт із правом внесення застави у розмірі 3 млн грн. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: