Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Справу "діамантових прокурорів" передано до Печерського суду – Касько

Обвинувальний акт підписали ще до Нового року.

Генеральна прокуратура України сьогодні, 4 січня, передала справу "діамантових прокурорів" Печерському суду Києва. Про це повідомив заступник генерального прокурора України Віталій Касько в ефірі телеканалу "112 Україна".

"На думку слідства, доказів зібрано більш ніж достатньо, інакше ми б не передавали справу для розгляду по суті до суду. На сьогоднішній момент, нами зібрані всі необхідні докази, зібрані у встановленому законом порядку, - сказав Касько.

Як каже заступник Шокіна, обвинувальний акт був підписаний ще до Нового року, проте суд не приймав кримінальних справ, тому довелося чекати першого робочого дня року, що прийшов.

Дату першого засідання розгляду справи по суті тепер повинен призначити суд.

Нагадаємо, 5 липня СБУ провела обшук в головному слідчому управлінні ГПУ. У результаті був затриманий перший заступник начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимир Шапакін та заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць.

За даними слідства вони вступили в корупційну змову та отримали хабар у розмірі 3 млн 150 тис. грн. Зловмисники вилучили техніку в підприємства, що займалося видобутком піску в Київській області, чим заблокували його роботу. За "допомогу" в поверненні техніки прокурори через посередників вимагали та отримали гривневий еквівалент 150 тис. доларів США. Підприємець Валерій Гібаленко виступав посередником у цій схемі.

При проведенні обшуків у них було виявлено понад 500 тис. доларів готівкою, автомат Калашникова і холодну зброю, багато ювелірних виробів і 65 діамантів, після чого скандальних прокурорів стали називати "діамантовими".

Експерти Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз провели дослідження діамантів, які правоохоронці вилучили при обшуку. За даними експертизи, ринкова вартість коштовностей – 535 тис. 733 грн.

Печерський райсуд Києва обрав Корнійцю і Гібаленку запобіжний захід у вигляді арешту з правом внесення застави у розмірі 3,2 млн грн, а Шапакіну - арешт із правом внесення застави у розмірі 3 млн грн. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції