Через санкції у Росії можуть бути проблеми із видобутком нафти - соратник Меркель

Через санкції у Росії можуть бути проблеми із видобутком нафти - соратник Меркель

Брок каже, що подальший економічний розвиток в Росії неможливий / Фото: elmarbrok.de

За словами депутата Європарламенту Ельмара Брока, санкції матимуть драматичні наслідки для російської економіки.

Третя хвиля санкцій Євросоюзу вже почала справляти значний негативний вплив на економіку Росії.

Про це в інтерв'ю ТСН заявив депутат Європарламенту, голова Комітету закордонних справ ЄП та соратник канцлера Німеччини Ангели Меркель Ельмар Брок.

"Ми намагалися діяти ступенями і це називається відповідальною політикою. Ми зробили все можливе, щоби досягти політичного і дипломатичного рішення. Тому ми поступово йшли до економічних санкцій. І ми вже бачимо їхню дію – відтік капіталу, відсутність нових інвестицій. Росія перебуває у глибокій економічній кризі", - сказав Брок, відповідаючи на питання про те, чому Євросоюз так зволікав з серйозними санкціями проти Росії.

Щодо заяв деяких російських експертів про те, що Росія впорається з новими санкціями, європарламентар впевнений - ці заяви робляться для росіян, аби їх заспокоїти.

"Ситуація вже зараз драматична... Ми знаємо з розмов із відповідальними людьми з Росії, що санкції боляче б'ють по країні і подальший економічний розвиток в Росії неможливий. Наприклад, в деяких випадках в Росії більше не зможуть добувати нафту, бо у них не буде потрібного технічного оснащення. Бо з банків іде відтік капіталу. Це драматичні наслідки для російської економіки", - наголосив Брок.

Також, за його інформацією, зараз в Росії триває дискусія, чи може політика Путіна тривати далі. І дехто із радників президента Росії стурбований таким розвитком подій, що показує - політика санкцій діє, зазначив німецький політик.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк прокоментував плітки про нібито таємні переговори між Ангелою Меркель і Володимиром Путіним щодо врегулювання української кризи. Керівник уряду назвав цю інформацію недостовірною.

"Я повністю довіряю нашим європейським партнерам. І я переконаний у міцній єдності між членами ЄС і США. Ми переконані, що ЄС поділяє цінності, а не ціни", - заявив український політик.

"Ангела Меркель завжди права. Це пункт перший. Якщо вона не права – дивіться пункт перший", - додав він.

Читайте на ТСН повну версію інтерв'ю з Ельмаром Броком!

Повʼязані теми:

Наступна публікація