Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Суд дозволив проводити спеціальне досудове розслідування у справі Онищенка

Фігурантами справи окрім нардепа-утікача є ще п’ятеро його поплічників.

Суд дозволив здійснювати спеціальне досудове розслідування щодо народного депутата України Олександра Онищенка та ще п’ятьох осіб у так званій "газовій справі".

Про це повідомили у прес-службі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"18 грудня слідчим суддею задоволено клопотання про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia) стосовно народного депутата України Онищенка Олександра Романовича та ще 5 осіб, які, згідно з висунутою підозрою, були учасниками злочинної організації, очолюваної вказаним народним депутатом. Судом фактично надано змогу стороні обвинувачення закінчити збирання доказів у провадженні та прийняти кінцеве рішення, передбачене ст. 283 КПК України", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, з урахуванням наявних нині матеріалів таким рішенням вбачається обвинувальний акт.

Окремо у САП зауважили, що жодному з підозрюваних, щодо яких надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування, не заборонено в’їзд до України, а також вони мають можливість самостійно відстоювати свою позицію у кримінальному провадженні.

"Переховування ж підозрюваних понад 6 місяців за межами України та вимоги ст.ст. 2, 9, 28 КПК України, які зобов’язують у тому числі прокурора забезпечити здійснення досудового розслідування та проведення слідчих та процесуальних дій у розумні строки, змусили сторону обвинувачення обрати саме таку форму досудового розслідування задля досягнення мети кримінального провадження та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності", - резюмували у прокуратурі.

Нагадаємо, Олександра Онищенка підозрюють у організації схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ "Укргазвидобування", в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.

5 липня 2016 Верховна Рада України надала згоду на притягнення його до відповідальності, затримання та арешт. Однак, напередодні голосування, скориставшись статусом народного депутата, Онищенко покинув територію держави.

27 липня Генеральний прокурор України підписав повідомлення про підозру народному депутату. 8 серпня його було оголошено в національний розшук.

Залиште свій коментар

Вибір редакції