Суд ЄС за зачиненими дверима вирішує долю санкцій щодо Януковича

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Захисники екс-політика стверджують, що доказів зловживання бюджетними коштами Україна немає. 

Сьогодні, 29 квітня, Загальний суд Європейського Союзу розглядає скаргу екс-президента Віктора Януковича та його сина Олександра щодо запровадження санкцій проти них.

Захисник  Януковичів Парміндер Саіні у суді заявив, що Україна використала ЄС як "інструмент", щоб "атакувати" колишнього главу держави.

"Ми говоримо про те, що ЄС підтримав новий режим на політичній основі, а не через зловживання бюджетними ресурсами", - наводить УНІАН цитату юриста.

При цьому, за словами Саіні, Генпрокуратура надала імена колишніх високопосадовців, яких підозрюють у зловживаннях бюджетними коштами, однак  "жоден український документ не надає доказів". Сам лист він назвав "загальною заявою".

"Це той самий лист, у якому є й інші українці, і є шість рішень Суду ЄС (щодо українців, прізвища яких внесено до санкційного списку – Ред.) щодо критеріїв, за якими Рада вже програла, але продовжує використовувати той самий аргумент", - додав представник Януковичів.

Він зачитав рішення Суду ЄС, яким скасовано санкції проти колишнього першого заступника глави Адміністрації президента України Януковича Андрія Портнова, і провів аналогії зі справами Януковичів.

Натомість представник Європейської Ради Петра Махніч заявила, що Єврорада не повинна доводити провину осіб, прізвища яких виносять до санкційних списків.

Згодом засідання продовжилося у закритому режимі. Рішення має бути винесене протягом кількох місяців.

Відео Сьогодні Європейський суд розгляне справу проти Віктора Януковича та його сина Олександра

Нагадаємо, раніше Україна, а також представники президента-втікача Віктора Януковича та його синів, не досягли згоди щодо суми компенсації з боку офіційного Києва, через що справу розглянули в Люксембурзі.

Раніше Суд ЄС виніс рішення, що Україна має компенсувати юридичні витрати Януковичів, пов'язані зі спробою Києва увійти в санкційний процес "Янукович проти Ради ЄС" в ролі третьої сторони. Згодом Україна відкликала свою заявку про входження до процесу, але за цей період Янукович та його сини понесли певні юридичні витрати, які Київ, за проміжним рішенням суду, має компенсувати. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції