Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Терористи навмисно підставили журналістів РФ під кулі - російські ЗМІ

Бойовики пообіцяли журналістам сенсаційний матеріал про добровільну здачу української частини.

Російський оператор Анатолій Клян загинув під час штурму військової частини у Донецьку у результаті спланованої терористами провокації.

Про це пише журналіст російського видання Forbes Орхан Джемаль, який перебував на місці подій, вночі проти понеділка, 30 червня.

За його словами, спроба захопити українську частину в селищі Спартак (передмістя Донецька) виглядала вже не як військова операція, а як провокація.

На організованих для журналістів зборах бойовик із позивним "Гюрза" розповів, що їх повезуть до військової частини в одному автобусі разом із солдатськими матерями. При цьому з командиром частини нібито вже була досягнута домовленість про безкровну здачу об'єкта.

"У цій частині багато озброєнь ППО, але особового складу не більше 50 осіб: офіцери і солдати-строковики, які охороняють техніку. З командиром частини досягнута домовленість про здачу без бою. Матері солдатів, які служать там, вийдуть із плакатами для додаткового морального тиску, а ви зможете підготувати сенсаційний матеріал. Самі переговори буду вести я, у мене є в цьому досвід", - заявив "Гюрза".

Джемаль пише, що поїхав не з усіма на автобусі, а взяв таксі з колегами. Коли вони під'їхали на місце і стали чекати "Гюрзу" та автобус, по їхній машині з боку військової частини було відкрито "шквальний автоматний вогонь", після чого "в небо злетіли освітлювальні ракети, а автомобіль почали розстрілювати із підствольних гранатометів". Журналістам вдалося відповзти і сховатися в яру.

"Тим часом на шосе розігрувалася основна частина трагедії. У той час як ми здирали шкіру з ліктів і колін, переповзаючи шосе, прибув автобус з журналістами. Водій висунув у вікно білу хустку, звернув до частини і одразу ж потрапив під щільний вогонь. Поки намагалися вирулити в безпечне місце, водій був поранений. Смертельне поранення отримав оператор Першого каналу Анатолій Клян. Куля увійшла в ліву частину грудей трохи нижче від серця", - розповів Джемаль.

Журналіст додав, що тепер, ймовірно, "буде маса заяв про нелюдяних київських фашистів, які розстрілюють журналістів".

"Хоча всі до єдиного, хто ускочив у цю халепу, розуміють, що нас просто підставили під кулі. Не дарма цю війну називають "здебільшого інформаційною", розстріляний автобус з журналістами - теж пропагандистське досягнення", - підсумував Джемаль.

Як повідомлялося раніше, слідчий комітет РФ вже звинуватив українську владу в загибелі оператора російського каналу. У Росії порушили кримінальну справу за фактом вбивства Кляна.

Залиште свій коментар

Вибір редакції