Тимошенко три місяці не дихала свіжим повітрям

Дата публікації
Перегляди
1879
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Тимошенко три місяці не дихала свіжим повітрям

Карпачова задоволена умовами утримання Тимошенко в колонії

Омбудсмен Ніна Карпачова задоволена умовами утримання Юлії Тимошенко в колонії, але хвилюється за її здоров'я.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова акцентує на позитивних змінах в умовах тримання засуджених, які відбувають покарання в Качанівській виправній колонії №54 на Харківщині.

Омбудсмен зустрілася з усіма 20 жінками, засудженими до довічного позбавлення волі і звернула увагу на позитивні зміни в умовах їх утримання.

"Зокрема, у приміщеннях зазначеного сектору тримають по 2–3 особи, ув'язнені мають можливість вільного пересування між камерами, де достатньо денного світла, відповідний тепловий режим в холодну пору року, є постійний доступ до свіжого повітря. Тобто створені необхідні комунально-побутові умови", - зазначається у повідомленні прес-служби омбудсмена.

Також Омбудсмен наголосила на позитивній тенденції забезпечення засуджених роботою у Качанівській колонії. Наразі цей показник становить майже 90%.

На думку Карпачової, також здійснено важливий крок до переходу від казарменої до блочної системи тримання засуджених (у середньому 8–10 жінок у блоці). З 1 січня 2012 року створено технічні умови для щоденних телефонних розмов засуджених з близькими та родичами. Раніше таке право надавалося лише один раз на місяць.

Уповноважений з прав людини відвідала житлове приміщення, в якому перебуває екс-прем'єрка Юлія Тимошенко, а також місця для тривалих побачень, де наразі відбувається її зустріч з донькою.

"Умови тримання у цій кімнаті відповідають європейським стандартам приміщень для тривалих побачень ув'язнених", - наголосила Карпачова.

Вона також додала, що у житловому приміщенні Тимошенко знято цілодобове нічне освітлення, на яке вона неодноразово скаржилася. Екс-прем'єрка сказала Омбудсмену, що зараз вона поки що пересувається за допомогою ходунків.

"Мене не може не хвилювати те, що протягом майже трьох місяців Юлія Тимошенко за станом здоров'я не виходить на свіже повітря", – констатувала Карпачова.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1879
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація