Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Трамп хоче перенести вибори президента – чи законно це

Трамп хоче перенести вибори президента – чи законно це

Поки що важко сказати, наскільки серйозним цього разу був Дональд Трамп. Але, від самого ранку США і світ збурені його твітом.

Сенсаційна заява зі Сполучених Штатів - карантин може призвести до переносу президентських виборів. Принаймні, про бажання відкласти їх заявив Дональд Трамп - і цим вже обвалив американську фондову біржу. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Поки що важко сказати, наскільки серйозним цього разу був Дональд Трамп. Але, від самого ранку США і світ збурені цим твітом:

"Загальне поштове голосування (на відміну від заочного голосування, воно хороше) в 2020 вибори будуть найбільш недостовірними та шахрайськими в історії. Це буде величезний сором для США. Треба відкласти вибори поки люди не зможуть належним чином безпечно проголосувати", – написав Трамп.

Відео Трамп хоче відкласти президентські вибори, бо не довіряє голосуванню поштою

Президент Сполучених Штатів хоче відкласти президентські вибори - цим Дональд Трамп поділився зі світом кілька годин тому через Твіттер і вже викликав обвал ф'ючерсів на американській фондовій біржі. Президент вважає, що голосування поштою - а до нього починають схилятися цілі штати - занадто легко підробити, а отже вибори стануть найгіршими в історії Сполучених Штатів. Наскільки це серйозні плани - дивіться у прямому включенні.  

Трамп хоче відкласти президентські вибори, бо не довіряє голосуванню поштою

Спершу пояснимо, чим  поштове голосування відрізняється від заочного, яке президент назвав хорошим. Заочне голосування - це коли громадянин завчасно попереджає, що на дільницю прийти не зможе. І тоді йому на пошту надсилають бюлетень, який виборець має заповнити і відіслати назад у день виборів. Це дозволяють усі штати, але лише 17 з 50 вимагають поважну причину - в інших це може зробити будь-хто.

Тоді як за умов загального поштового голосування - бюлетені розсилають всім без виключення виборцям. За умови пандемії коронавірусу вже шість штатів оголосили, що зроблять саме так, і до них, ймовірніше за все, приєднаються багато інших. У федеральної влади впливати на це можливості немає, рішення ухвалюють на місцевому рівні.

Жодних обґрунтованих досліджень, що загальне поштове голосування веде до масових фальсифікацій не існує. Тепер щодо того, наскільки взагалі президент здатен відкласти вибори. Відповідь тут за американськими законами одностайна – ні. Вже півтора століття діє закон, що чітко фіксує дату: кожні чотири роки,  в листопаді. Цього року - це третє листопада. Змінити цей закон чи тимчасово призупинити його дію може лише Конгрес. Палату представників у ньому контролюють демократи, вони не зроблять цього ніколи.

Строк президентських повноважень Трампа спливає 20 січня наступного року і це - кінцева дата, зсередини Білого дому немає жодного законного способу  її змінити.

Щойно в Сенаті голову республіканської більшості Мітча Макконела намагалися розпитувати, що він думає про президентську пропозицію, однак сенатор від відповіді ухилився. Прессекретарка передвиборчого штабу Трампа Хоган Гайдлі заявила, що президент просто поставив питання "про той хаос, який створили демократи".
 

Залиште свій коментар

Вибір редакції