Турчинов звинуватив нардепів у причетності до кібератак проти України

Парламентарі уже кілька місяців не можуть розглянути у другому читанні закон про кібербезпеку.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов вважає українських парламентарів співучасниками масштабних кіберзлочинів проти України, після яких і досі не оговталося чимало підприємств.

Про це повідомляє офіційний сайт урядовця.

Турчинов заявив, що без законодавчого врегулювання питань інформаційної політики неможливо протидіяти кіберзагрозам: "Протидія кібервійні, яка є складовою гібридної агресії РФ проти нашої країни, потребує мобілізації як відповідних державних структур, так і значних фінансових та інтелектуальних ресурсів".

Секретар РНБО кинув докір нардепам, "які працюють декілька днів на місяць, дуже втомились, і з наступного тижня йдуть у кількамісячну чергову відпустку", що ті відмовляються розглядати проект Закону України "Щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері".

На думку Турчинова, це свідчить про те, що депутати, "які не голосували за захист власної країни, прикриваючи свої деструктивні дії та бізнес-інтереси порожнім популізмом і демагогією", є співучасниками кіберагресії проти України.

За словами урядовця, з наступного тижня і аж до середини вересня парламентарі роз'їдуться на відпочинок і "залишать країну відкритою для нових кібератак та провокацій", бо "у депутатів також немає часу розглянути у другому читанні Закон 2126а "Щодо основних засад забезпечення кібербезпеки", який вже декілька місяців перебуває у ВРУ".

Нагадаємо, що 27 червня щодо України стався масштабний кібернапад. Вірус Petya.A вразив комп'ютерні системи найбільших вітчизняних установ, зокрема "Укренерго", Vodafone, "Укрзалізниці", Київського метрополітену, "Ощадбанку", "Нової пошти", аеропорту "Бориспіль" та інших. Національний банк України, наприклад, уже планує створити Центр кіберзахист НБУ (CSIRT-NBU) для оперативного реагування та обміну фінансовою інформацією.

ВідеоУкраїна подолала наслідки масової атаки хакерів

Залиште свій коментар