У 13-ту річницю збройної агресії Росії проти Грузії Україна закликала чинити тиск на Москву

У 13-ту річницю збройної агресії Росії проти Грузії Україна закликала чинити тиск на Москву

Фото: УНІАН

Офіційний Київ наголосив, що Російська Федерація несе повну відповідальність за складну гуманітарну ситуацію на окупованих територіях.

8 серпня минає 13 років, як російські війська вдерлися на територію Грузії. Міністерство закордонних справ України виступило з офіційною заявою щодо цих подій. Офіційний Київ підтримав Тбілісі та засудив дії Москви.

"Внаслідок зухвалої загарбницької політики РФ, яка систематично нехтує нормами міжнародного права, суверенні території Грузії — Абхазія і Цхінвальський регіон/Південна Осетія – тривалий час перебувають під російською окупацією. Україна вкотре підтверджує свою послідовну і рішучу підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності Грузії в її міжнародно визнаних кордонах, а також відданість стратегічному партнерству між нашими державами", - зазначили в МЗС.

У міністерстві наголосили, що "Російська Федерація несе повну відповідальність за складну гуманітарну ситуацію на окупованих територіях і має негайно забезпечити безперешкодний доступ до них міжнародних гуманітарних і правозахисних організацій".

Київ також закликав світову спільноту й надалі тиснути на Москву, доки вона не звільнить окуповані території.

"Закликаємо міжнародну спільноту продовжити чинити тиск на Російську Федерацію з метою виконання нею своїх зобов’язань за Угодою про припинення вогню від 12 серпня 2008 року, виведення військових підрозділів з окупованих територій Грузії – Абхазії і Цхінвальського регіону/Південної Осетії – та здійснення інших заходів з демілітаризації та деокупації цих грузинських територій".

Нагадаємо, що російська окупація в самій Україні триває вже понад сім років. РФ нині повністю контролює Крим, а також частину Донецької та Луганської областей, де триває війна.

"Розділені" | Що українські можновладці думають про досвід інших країн, які пройшли через війни

"Розділені" | Що українські можновладці думають про досвід інших країн, які пройшли через війни

Повʼязані теми:

Наступна публікація